2016 Asker Maaşları Ne Kadar? Er, Uzman Erbaş, Subay, Astsubay, Uzman Çavuş, Kıdemli Başçavuş Maaşları

Askeri Personel maaşlarına 2016 yılında zam! Rütbeli, Er ve Erbaşlar için yeni yılda zamlı maaşlar yine cepleri dolduracak. Bir çok askeri personel zamlı maaşlarına ocak

Askeri Personellere 2016 yılı zammı! Hükümetin bir çok alanda zam yapmasının ardıdnan gözler askeri personellere çevrildi. Son yıl içerisinde fazla mesai yapan askerlere yeni yılda yüksek oranlı zam yapılması bekleniyor. Memurlara yapılan zamdan ciddi bir pay alamayan askeri personeller 2016 yılı içerisinde önemli bir zamma tabi tutulacaklar.

Er ve Erbaşlar dahil olmak üzere tüm rütbeli maaşlarına 2016 yılı itibarı ile zam beklenirken, hali hazırda yüksek oranlı bir zam yapılmaması tepki topladı. Bir çok sektöre zam yapılırken askeri personellere zam yapılmaması, özellikle son bir yıl içerisinde yoğun mesai harcamalarına rağmen maddi destek bulunamaması beklentileri arttırdı. Zammın ne zaman geleceği henüz bildirilmemesine rağmen, askeri personeller için özel bir zam paketi hazırlandığı düşünüülyor.

Şuan Asker Maaşları Ne Kadar?
2016 Yılı itibarı ile geçtiğimiz yıldan farklı bir maaş durumu söz konusu değildir. Fakat ilerleyen günlerde sayfamız üzerinden zam olduğunda bilgilendirme yapılacaktır. Son rakamlar şu şekilde oluşuyor:

Kıdem, Kademe ve Görev yerine göre maaşlar değişiklik gösterebilmektedir. Yazılan en düşük ücret, rütbenin en düşük aldığı maaştır. Doğu'da görev yapan rütbelilerin maaşı ise 1200 TL civarında artış göstermektedir.

Er: 38 TL
Onbaşı: 45 TL
Uzman Erbaş - Uzman Çavuş: 1850-2750 TL
Astsubay: 2650-3320 TL
Başçavuş: 2879-3650 TL
Kıdemli Başçavuş: 3351-3950 TL
Asteğmen: 2700-2900 TL
Teğmen: 2750-3100 TL
Yüzbaşı: -
Binbaşı: -
Yarbay: -
Albay: -

Askeri personel maaşları, rütbe, kıdem ve kademeye göre değişiklikler göstermektedir. En düşük maaşı Er alırken, en yüksek maaşı ise Albay almaktadır. Maaşlar her yıl artış göstermekle birlikte olup, 2016 yılı içerisinde henüz bir zam açıklaması gelmemiştir.

Sıralı listede bazı büyük rütbeler, düşük rütbeli askeri personellerden daha düşük maaş alabilmektedir. Örneğin teğmen maaşı buna iyi bir örnektir. Teğmenler kıdemli başçavuşlardan rütbe olarak üstün olmasına rağmen maaş olarak daha düşüktür.

En düşük ücrete sahip olam askeri personel ise yine listede belirtilmektedir. Düşük ücret ile başlayan askerlerin rütbe ve kıdeme göre maaşları artmaktadır. Rütbe ve kıdemler ise belirli yıl aralıkları ile yükselmektedir.