Amoled Ekran Yanıklarına Nasıl Engel Olunur!

Son dönemde akıllı telefonlarda kullanmış olduğumuz AMOLED ekranlarda sıklıkla gördüğümüz "burn-in" sorunuyla nasıl baş edileceği haberimizin devamında.

Akıllı telefon ve kullandığımız diğer akıllı cihazlarda kullanılan ve kullanııcları renk doygunluğu ve keskinliği sayesinde memnun eden AMOLED ekran teknolojisinin pek çok iyi noktası olduğu gibi kullanıcıları sinir eden bir yanı da var. Samsung'un geliştirdiği AMOLED ekranlarda sıkça görüntülenen piksellerin ekranda iz bırakmasıyla başlayan bu soruna "burn-in" sorunu diyoruz. Kullanıcıları cihazlarını kullanmaktan soğutan bu durumun çöüzmü ve bu durumu engellemek için bazı yöntem ve uygulamalar kullanıcıların imdadına yetişiyor.

Kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan birisi de AMOLED ekranlarında bir sorun olup olmadığı. Samsung cihaz sahiplerinin bunu anlaması gerçekten çok basit. Samsung cihaz kullanıcıların AMOLED ekranlarında bir sorun olup olmadığını anlamaları için *#0#'yi tuşlamaları ve bunun ardından Blue seçeneğine tıklayarak ekranlarında böyle bir sorunun olup olmadığunı çok rahat bir şekide öğrenebilirler.

Ekranınızın bir bölümünde iz ya da beyazlama ibaresi varsa AMOLED ekranınızda "burn-in" sorunu mevcuttur. Konunun çözülmesi için en yakın güvenilir teknik servis sorunların çözümünde yardımcı olacaktır.