Apple, Notebook Piyasasında Yükselişte

Apple, açıklanan son rakamlara göre Notebook pazarında MacBook modelleri ile büyük bir kullanım oranı elde etmiş durumda. İşte Notebook pazarındaki son durum.

Apple ’ın masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarına baktığımızda pazarı domine edemediğini çok açık bir şekilde görüyoruz. Ama görünen o ki Apple ’ın MacBook serisi geçtiğimiz yıl daha çok pazar payı elde etti.

Son satış rakamlarına bakıldığında geçen yıl piyasaya sürülen serinin daha çok pazar payı elde edip; %10.34‘üne ulaştığını görüyoruz.

2014 yılının satış rakamları ise %9.3 ile 6. Sırayı aldığını gösteriyor. 2015 yılında görülen bu artış ile Apple 4. Sıraya yükselirken Asus ve Acer gibi iki markayı da geride bırakmayı başardı.

Core M işlemciye ve fansız tasarıma sahip olan Apple Macbook için USB-C şarj kablosu değişim...

Ancak şuna dikkat etmek gerekir ki bunlar notebook satışları değil daha ziyade bunlara notebook sevkiyat diyebiliriz ve sevkiyat da satış demek değildir.

Tabii ki bu rakamlar talebi gösteren belirleyicilerdir. Bu arada genele bakıldığında notebook sevkiyatları 2014 yılında 175.5 milyon adet iken 2015 yılında 164.4 milyon adete düşmüştür.

Uzun zamandır merak edilen Apple Macbook modelini detaylı bir şekilde inceliyoruz. Bakalım Apple...

Bu yıl içinde tahmin edilen Asus ’un geri dönüş yapıp Apple ’ın koltuğunu rahatsız edeceği diye düşünülüyor ancak bunu zaman ve iki firmanın da piyasaya süreceği yeni nesil dizüstü bilgisayarlar belirleyecektir.