Apple Sesiz Sedasız Zam Yaptı!

Apple, bugün sessiz sedasız zam yaptı. Yapılan zam özellikle iPhone'un ekranını hor bir şekilde kullananları ilgilendirecek...

iPhone X, iPhone 9 ve Apple Watch Series 3 modellerini geçtiğimiz günlerde tanıtan Apple yeni cihazlarının yüksek fiyat etiketi sebebi ile büyük tepki almıştı. Fakat cihazların lansmanından sonra ülkemiz de dahil olmak üzere iPhone 7 modellerinin fiyatları aşağı çekilmişti. Son elde edilen haberlere göre Apple sessiz sedasız zam yaptığı öğrenildi.

Sizlerinde bildiği üzere iPhone, iPad, Apple Watch veya Mac'in ekranı kırıldığında yada hasar gördüğünde Apple'ın servisi sizden bir ekran değişim bedeli istiyor. Bu bedellere bugün itibari ile 100 TL zam geldi.

Önceden iPhone 7'nin ekran değişim bedeli olarak 529 TL ödemeniz gerekirken, bugün gelen zam ile ödemeniz gereken tutar 629 TL'ye yükseldi. iPhone 7 Plus için ise 619 TL olan ekran değişim bedeli 719 TL oldu. Bu fiyatlar iPhone 8 için de geçerli olup, iPhone X için henüz bir fiyat belirtilmediğini belirtelim. Tahminlerimize göre iPhone X'in ekran değişim bedeli 1.000 TL civarında olacaktır.

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.