Bill Gates'den Büyük İtiraf!

Bill Gates, eğer geçmişe dönebilseydim Ctrl+Alt+Delete kombinasyonunu tek tuşa indireceğini dile getirdi...

Bill Gates bir iş formunda kendisine sorulan Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda görev yöneticisine gitmek için neden Ctrl+Alt+Delete kombinasyonunu girmek gerektiği sorusuna cevap verdi.

Harvard Üniversitesi 2013 yılı etkinliklerinde yaptığı gibi IBM geliştiricilerini suçladı. IBM mühendisi David Bradley'in bu konuda pay sahibi olduğunu söyledi. Bradley, klavyenin uzun bir sürecin parçası olduğunu ve küçük ayrıntılarda boşa zaman harcamanın gereksiz olduğunu belirtmiş.

Bill Gates, Ctrl+Alt+Delete'nin neden tek tuş olmadığıyla ilgili, Bu menüye ulaşmak için tek tuş olabilirdi fakat IBM klavye tasarımını yapan adam bize tek düğmemizi vermek istedi. Düşük bir seviyede programlandı ve hata oluştu dedi.

Kombinasyon ilk başta IBM programcıları tarafından kullanılıyordu. Bir tasarım anlaşmazlığı sonrasında ortaya çıkan tuş kombinasyonu tarihin en çok bilinen komutu oldu. Sonuç olarak Bill Gates’in asıl niyeti bu üç tuşu tek tuşa indirgemekti ancak ilk PC’nin aceleye gelmesi ile böyle bir komut ortaya çıkmış.

Sizde Ctrl+Alt+Delete tuşunun tek tuş olmasını ister miydiniz?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.