BitTorrent Kullanıcılarına Şok!

İnternette pek çok kullanıcının kullandığı torrent devi BitTorrent kullanıcılarına şok.İnternet üzerinden korsan film ve program indiren kullanıcıların hesapları çalındı!

Torrent kullanan kullanıcıların yakından takip ettiği siteler arasında yer alan BtTorrentinternet aleminde kullanıcısı çok olan popüler bir site. Bilindiği gibi site dosya paylaşma sitesi olduğu kadar azımsanmayacak kadar kalabalık bir topluluğa sahip forum.

BitTorrent sitesi hakkında gelen son haberlere göre site hacklendi. 1 hafta önceden sitedeki açık hakkında uyarılan site yönetimi görünen o ki bu açığı önemsemedi ve sonunda hack ile karşılaştı. Pek çok kullanıcının bilgilerinin ele geçirildiği bu hack olayında durum oldukça ciddi.

BitTorrent tarafından da doğrulanan bu hack olayı sonucunda kullanıcıların şifrelerinin değiştirilmesi söylendi. Bakalım BitTorrent'in bu umursamazlığının ardından BitTorrent'in hack konusunda gönderdiği mailler ile kullanıcıların tepkileri dinecek mi ?

sindar-okay
Şindar Okay
Tüm yazıları
Çayı seven, çay sevmeyeni anlamayan ne yazık ki işi gereği genelde soğuk çay içen bu dertten muzdarip.. Ayrıca iki nokta cemiyetinin başkanı (..) Hayatı genel anlamda çay ve bilgisayar ile geçer. 2004 yılından bu yana editör ve gözden geçiren olarak çalışıyor. Teknoloji alanında makale ve haber ve analizler yazdı. Hizmetlerin gerçek kullanıcıları nasıl etkilediği hakkında bilgiler ile ilgileniyor. Elbette hayatta başka şeyler yapmak için çok çalışmak gerektiğine inanıyor. Çok mu uzun oldu?