Blackberry'den Şok Açıklama!

Biz zamanların en iyi telefon üreticisi olan Blackberry yeni üreteceği telefonların iç donanımlarını yaptığı Kanada'daki üretimini durdurdu...

Bir türlü toparlanamayan Blackberry'den yeni haberler gelmeye devam ediyor. Bildiğiniz üzere akıllı telefon üreten şirket portföyündeki cihazların iç donanımlarını üretmek için ülke dışındaki ortakları ile çalışacağının haberini verdi.

Blackberry'nin CEO'su John Chen yaptığı açıklamada: Üretimini yaptıkları akıllı telefonların iç donanımlarını şu ana kadar Kanada'da yaptıklarını fakat üretimi durduklarını ortakları ile çalışmalara başladıklarını açıkladı.

Chen sadece akıllı telefonlar üretmeyeceğiz aynı zamanda telefon piyasasında da akıllı davranacağız sözünü ekledi. 2017 yılında iki yeni akıllı telefon modelini piyasaya süreceğini cihazın iç donanımlarını ise Endonezya'nın en büyük telekom şirketleri ile yapacağının mesajınıda açıkca vermiş oldu. Blackberry'den gelen bu açıklamalardan sonra Toronta Borsasında işlem gören hisseleri %5 üzerinde değer kazandı.

Bakalım 2017 yılında Blackberry nasıl bir çıkış yapacak?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.