E-Okul Giriş Yap - E-Okul Nedir? E-Okul Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır? Karne Bilgileri

E-Okul sistemine öğrenci girişi nasıl yapılır, Öğrenciler E-Okulda hangi bilgilere ulaşabilir? E-okul bilgilendirme sistemi nedir, E-Okul öğrenci sayfası kullanımı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan E-Okul bilgilendirme sistemi, içeriğinde öğrencilerle ilgili bir çok önemli verinin yayınlandığı online veri sorgulama merkezidir. Öğrenciler, E-Okul öğrenci girişi yaparak kendileri hakkındaki bilgilere kolayca ulaşabilirler. Okul yönetiminden alınan E-Okul Öğrenci şifresi ile giriş yapan öğrenciler, kendileri hakkında öğrenim bilgilerinin yanında, devam ve devamsızlık, ders notları, öğretmenin görüşleri gibi bir çok bilgiye ulaşabilirler.

E-Okul Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

Okul yönetiminden alınacak olan E-Okul Öğrenci Şifresi ile E-Okul öğrenci giriş sayfasından öğrenci girişi yapılabilir.

E-Okul Öğrenci Girişi yapmak için Tıklayın

Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak E-Okul Öğrenci girişi yapabilirsiniz. Açılan pencerede Öğrenci TC Kimlik Numarası, Öğrenci Okul Numarası ve güvenlik kodunu girdikten sonra giriş butonuna tıklanarak giriş yapılabilir.

E-Okul öğrenci girişi yapmak için okul yönetiminden alınacak olan öğrenci şifresi gereklidir. Bu şifreyi öğretmeninizden veya müdür yardımcınızdan alabilirsiniz.

E-Okul Nedir?

e-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bu yazılımda, öğrenci ile ilgili tüm eğitim verileri yer alır. Öğrencinin öğrenim durumu, ders notları, devamsızlık durumu, öğretmenlerin görüşleri gibi tüm bilgiler bu sistemde toplanır ve online olarak sunulur. Öğrenciler, Veliler ve öğretmenler bu sistemi kullanarak eğitim ağındaki verileri inceler veya düzenleyebilirler.