E-Okul Mobil Giriş - E-Okul Cep Telefonu Bilgilendirme, E-Okul Mobile nasıl Giriş Yapılır

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete sunulan E-Okul Veli Bilgilendirme sistemi Mobil arayüzü, öğrenci velilerinin, öğretmenlerin ve eğitim idarecilerinin ortak kulla

80 ve 90'lı yıllarda Türkiye eğitim sisteminde, internetin henüz aktif olarak kulanılmadığı veya kullanılamadığı dönemlerde, öğrenci, öğretmen ve veli ilişkisi ve iletişimi türlü zorluklar yaşıyordu. Öğrenciyi okula kaydettirdikten sonra, devamında öğrencinin durumunu öğrenebilmek oldukça zordu ve veliler de zaten çok fazla önemsemiyor veya işlerinin yoğunluğu veya yaşam mücadelesi, ailenin geçimi gibi konulara yoğunlaşan veliler, çocuklarının eğitim durumunu yakından takip edemiyordu.

2000 Li yılların başında hayatımızdaki yerini almaya başlayan ve özellikle 2010'dan sonra hemen her evde bulunması neredeyse zorunluluk haline gelen internet olgusuyla birlikte, devlet bilgilendirme sistemleri de hız ve kalite kazanmaya başladı. işte E-Okul bilgilendirme sistemi de bu hizmetlerden bir tanesi. E-Okul bilgilendirme sistemi ile veliler, artık sadece tek tıklamayla, okula veya eğitim alanına gitmeden, evinden veya iş yerinden internet bağlantısına sahip herhangi bir bilgisayardan çocuklarının eğitim durumları hakkında detaylı bilgileri alabilmeye başladılar.

Öğrencilerin ders notları, devamsızlık veya devamlılık durumları, okuldaki sosyal ilişkileri, öğretmenleri ile arasındaki iletişim ve ilişkileri gibi hemen her türlü bilgi E-Okul bilgilendirme sisteminde yer edinmekte. Böylece veliler, çocuklarının okuldaki tüm eğitim bilgilerinden anlık olarak haberdar olarak gerektiğinde müdahalede bulunma yetkisi kazandılar.

E-Okul bilgilendirme sistemini kullanmak ve e-okul bilgilendirme sistemine giriş yapmak ise son derece basit. Yapılması gereken tek şey, E-Okul Bilgilendirme Sistemi Mobil Sayfasına Giriş İçin Tıklayın internet sayfasını açarak, giriş bilgilerini girdikten sonra giriş butonuna tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

E-Okul Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yaptıktan sonra, velisi bulunduğunuz öğrencinin tüm eğitim detaylarını anlık olarak görüntüleyebilirsiniz. Eğitim durumu, ders notları, sınav bilgileri, devam ve devamsızlık bilgileri başta olmak üzere çocuğunuzla ilgili tüm bilgileri E-Okul Veli Bilgilendirme Sisteminde bulabilirsiniz.