Google Drive İle Bilgisayarınızı Yedekleyebilirsiniz!

Google Drive'a gelen özellik sayesinde bilgisayarınızda bulunan herşeyi kısacası bilgisayarınızı yedekleyebilirsiniz...

Google Drive, şu anda kullanılan bulut depolama hizmetinin yanı sıra bulut depolamada bulunan belgelerinizi ve fotoğrlarınızı yedeklemek mükemmel bir işi başarmaktadır. Bu bana yetmez daha fazlasını istiyorum diyorsanız yakında bilgisayarınızı tamamen yedekleyebileceksiniz.

Google'ın G Suite Blogu'nda karşılaştığımız yazılara göre Google Drive, Yedekleme ve Senkronizasyon şeklinde yeni bir uygulama almak üzere. Google'ın bu açıklamasından anlayacağımız üzere Mac ve PC'ler için standart Google Drive ve Google fotoğraflar Yedekleme uygulaması yerine Yedekleme ve Senkronizasyon uygulaması gelecek. Fakat mevcut kullandığınız Drive uygulaması, kullanıcıların Yedekleme ve Senkronizasyonu tercih etmeleri durumunda ayrı bir indirme yapmaları gerekecek.

Google açıklamasında; "28 Haziran 2017'de, gündelik kullanıcıların bilgisayarlarındaki dosyaları ve fotoğrafları yedeklemelerine yardımcı olacak bir araç olan Google'dan Yedekleme ve Senkronizasyonu başlatacağız. Böylece güvenli ve her yerden erişilebilir hale gelecektir. Yedekleme ve Senkronizasyon, Google Fotoğraflar masaüstü yükleyici ile entegre olan Mac / PC için Google Drive'ın en yeni sürümüdür. Bu nedenle, Yönetici konsolunda Mac / PC için geçerli Sürücü ayarlarına riayet eder."

Google, Yedekleme ve Senkronizasyon'un tüketici kullanıcılarına yönelik olduğunu ve daha kurumsal odaklı olanların Drive File Stream serbest bırakılıncaya kadar Drive'ı kullanmaya devam etmesi gerektiğini belirtti.

Siz Google'ın yeni özelliğini nasıl buldunuz?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.