GSM Operatörlerinin Rekabet Kurulu ile Başı Dertte!

Rekabet Kurulu; Turkcell, Vodafone ve Avea için soruşturma başlattı...

Haksız rekabeti önlemek adına Rekabet Kurulu geçtğimiz aylarda teknoloji mağazaları için soruşturma başlatmış ve birçok firmaya cezalar yağdırmıştı. Firmaların arasında fiyatlandırma konusunda yapılan gizli konuşmaların ortaya çıkmasının ardından ceza alan firmalardan sonra şimdi ise operatörlere soruşturma açıldı.

Rekabet Kurulu, şimdi de Turkcell, Vodafone ve Avea için soruşturma başlattığını açıkladı.

Rekabet Kurulu;

"Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. ve Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin toplu kısa mesaj ihalelerinde kısa mesaj sonlandırma ücretlerinin altında teklifler vererek rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırdığı iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen ön araştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 03.07.2017 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak;

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 17-20/313-M sayı ile karar verdi." açıklamasını yaptı. Henüz soruşturma sürüyor. GSM operatörlerinin ceza alıp almayacağı henüz bilinmiyor.

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.