İnfaz Koruma Memuru Başvuru Tarihleri ve Şartları 2016

CTE Merkez ve Taşra Teşkilatı Bünyesinde İstihdam Edilmek Üzere 3 Bin 258 İnfaz Koruma Memuru Alımı Yapıyor.

Adalet Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde ilan edilen personel alımına göre 3 Bin 258 Sözleşmeli İnfaz Koruma Memuru alımı yapılacak.

İlana başvuruda bulunacak olan adayların en çok araştırdığı konulardan biri de Ceza ve Tevkifevleri tarafından ilan edilen sözleşmeli personel alımı başvuru şartları nelerdir? Başvuru tarihleri ne zaman? soruları oldu.

İnfaz Koruma Memuru Başvuru Şartları?

CTE’nin merkez ve taşra teşkilatları bünesinde istihdam edilecek olan İnfaz Koruma Memurluğu pozisyonuna başvuracak adayların, en az lise veya dengi okullardan mezunu olmaları, sınavın son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmaları, merkezi sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmaları, Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm.’den kısa boylu olmamaları, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki farkın 13’ten fazla, 17’den az olmaması şartları aranmaktadır.

Başvuru Tarihi

Ceza ve Tevkifevleri tarafından ilan edilen personel alımında başvuru tarihleri 19 Eylül-27 Eylül 2016 olarak belirlendi. İlgili alıma başvuruda bulunacak olan adayların belirtilen tarihler arasında komisyonlara başvurması gerekmektedir.

Başvuru Esnasında İstenen Belgeler

Sözleşmeli İnfaz Koruma Memurluğuna başvuruda bulunacak adayların aşağıda yazan belgeler ile ilgili komisyonlara başvurması gerekmektedir.

# Komisyonlardan veya bakanlık internet sayfasından temin edilecek Ek-1 başvuru formu,
# Öğrenim belgesinin aslı veya onaylı fotokopisi(aslı gibidir ibaresi yer alacak)
# KPSS sonuç belgesinin çıktısı
# 2 adet vesikalık fotoğraf

Boy-Kilo Ölçüm Tarihi

Başvuruların alınmasının ardından komisyon sayfalarında ilan edilecek başarı listesinde yer alacak isimlerin, 10-11 Ekim tarihleri arasında başvurdukları komisyonlarda boy-kilo ölçümleri yapılacaktır.

Sözlü Sınav Tarihi

Boy kilo ölçümleri sonrasında sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar 31 Ekim tarihi ve devam eden günlerde sözlü sınava alınacak. Nihai başarı listesi ise sözlü sınavın tamamlanmasının ardından komisyonların bağlı olduğu adliye’nin resmi sayfasından ilan edilecek.

Sözleşmeli İnfaz Koruma Memuru Alımı Yapan Komisyonlara Ait Liste ve Başvuru Detayları İçin TIKLAYIN