İnternet Geçmişini Satışa Sundu!

Sizde internet geçmişinizi satarak para kazanabileceğinizi biliyor musunuz?

Geçtiğimiz günlerde internette gizliliğin artık ortadan kaldırılacağı ve internet sağlayıcıların kullanıcıların internet geçmişini 3. parti firmalara kullanıcıdan izin almadan yayınlanabileceğini sizlerle paylaşmıştık. Daha sonrasında alışveriş sitesi Ebay üzerinden ilgin bir ilana denk geldik.

Petterudwall0 adındaki Ebay kullanıcısı internet geçmisini 1 dolardan başlayarak açık arttırmaya çıkardı. İnternet geçmişine şu anda gelen teklif ise 16.50 doları geçmekte. Nerdeyse 6 gündür açık arttırmada bulunan "Selling my browser history-all of it adındaki açık arttırmayı kazanacak kişi, Petterudwall0'ın internet geçmişinin sahibi olacak.

Petterudwal0 ilanın açıklamasında;

"Kapsamlı bir İnternet kullanıcısı olarak tarayıcı geçmişinde güvenli bir şekilde saklanan geniş bir web sayfası koleksiyonu oluşturdum. Şimdi bunu başkası yapmadan satma zamanı geldi. İnternetin eşsiz bir koleksiyonunu satın almak için bu bir fırsat. Tarayıcımın geçmişi, komik, hafif ilginç, akıllı, önemli ve yarı NSFW sayfalarından oluşuyor ve bu sayfalar sizi birlikte uzun süre eğlendiriyor. Bu, her zaman aynı sayfalara her gün göz atan insanlar için mevcut İnternet alışkanlıklarında sıkışıp kaldıklarını düşünen kişi için mükemmel. Bunu satın almadan önce benim yaptığım gibi web'e göz atmaktan zevk alacak biri olduğunuzdan emin olun. Para, büyük bir internet sağlayıcısı yerine bana gidecek. Tarayıcı geçmişim güzel bir e-postayla veya parlak 3,5" disket olarak teslim edilecek. Senin seçimin!" ifadelerine yer verdi.

Siz internet geçmişinizi satmayı düşünüyor musunuz?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.