iOS 11 Beta 3 Yayınlandı!

Apple, geliştiriciler için iOS 11 Beta güncellemesini yayınladı. iOS 11 Beta 3 güncellemesi ile gelen yenilikler...

WWDC 17 sonrasında beta testleri süren iOS 11 için bugün bir güncelleme daha yayınlandı. iOS 11 Beta 3 şimdilik sadece geliştiricilere özel sunuluyor. iOS 11 Beta 2 sürümünde yaşanan hataları gideren Apple, Eylül ayında bütün kullanıcılara kusursuz bir iOS 11 deneyimini sunmak için elini çabuk tutup iOS sürümlerine göre daha hızlı çalışıyor.

iOS 11 Beta 3 ile gelen yenilikler

iOS 11 Beta 3, Safari'nin Yer İşaretleri ve Okuma Listesi özellikleri için yepyeni bir senkronizasyon sisteminden yararlanıyor. Bu özellik performansı ve güvenliği artırıyor. Yeni senkronizasyon sistemine geçiş, iCloud hesabınızda oturum açmış tüm cihazların iOS 11'i çalıştırdıktan sonra sessizce gerçekleşiyor.

Yeni bir API, onu uygulayacak yerel uygulamalara, uygulamanın web tabanlı sürümü için önceden kaydedilmiş bir Safari şifresini tekrar kullanarak kullanıcıya otomatik olarak giriş yapmasına izin veriyor.

iOS 11'deki Siri, metni sizin için tercüme edebiliyor. Şimdilik çeviri dilleri olarak İngilizce, Çince, İspanyolca, Almanca, Fransızca ve İtalyanca destekleniyor.

iOS 11'in dahili ekran kayıt özelliğine Yayınlanmaya Başla seçeneği ile birlikte geliyor.

Müzik uygulamasındaki bildirimler artık çalışıyor ve şarkı meta veriler artık iTunes'la doğru şekilde senkronize oluyor.

Okuyucu Modu gibi Safari özelliklerini içeren uygulamalarda web'de dolaşmanızı sağlayan Safari'nin görüntü denetleyicisi, şimdi 3D Touch önizlemeleri ve varsayılan önizleme işlemleri için gelişmiş bir arayüz eşlik ediyor.

Safari'nin denetleyicisini, örneğin Tweetbot'u destekleyen bir uygulamada bir bağlantı açtığınızda, Safari'nin araç çubuklarının yalnızca alan adını göstermek üzere daralttıklarını fark edeceksiniz.

Bunların yanında iOS 11 Beta 3 ile sistemde yaşanan sorunlar düzeltiliyor ve performans iyileştirmeleri yapılıyor.

Sizin geliştirici hesabınız var mı?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.