iOS İşletim Sistemine Sahip Cihazlarda Safari Önbelleğini Temizlemek Nasıl Yapılır ?

Artık pek çok işimizi akıllı cihazlardan yapıyoruz. Durum bu olunca aygıtımızın tarayıcı önbelleği hemen doluyor işte iOS'ta Saferi önbelliğini silme işlemi!

Bilindiği gibi iOS işletim sistemi diğer işletim sistemlerine göre gayet basit bir arayüzle kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Ancak akıllı cihazlarımızda pek çok ayar olduğu için bazı ayarların yerlerini karıştırabiliyoruz. Son zamanlarda bilindiği gibi internete bağlı cihazların çoğu mobil cihazlar. Bu sebeple cihazlarımızın tarayıcılarında önbellek hemen doluyor ve siz farkında olmasanızda cihazınız ağırlaşıyor ve mevcut hafızanız doluyor. Yani önbellek temizleme işleminden sonra daha hızlı bir cihazınız ve daha çok hafızanız olacak.
iOS işletim sistemine sahip cihazlarda Safari önbelleğini aşağıda anlatıldığı gibi sıfırlayabilirsiniz.
1- Cihazınızın ana ekranından "Ayarlar" ikonuna dokunun.
2- Aşağı doğru kaydırma yapıp "Safari" sekmesine tıklayın bulmakta zorlanıyorsanız yukarı boşluğa tıklayıp "Safari" yazıp daha kolay bulabilirsiniz.
3- Açılan sekmeden " Geçmiş ve Web Sitesi Verilerini Temizle " seçeneğine dokunun.
iOS işletim sistemine sahip cihazlarınız için bu yolları kullaranak Safari tarayıcınızın önbelleğini temizleyebilirsiniz.
sindar-okay
Şindar Okay
Tüm yazıları
Çayı seven, çay sevmeyeni anlamayan ne yazık ki işi gereği genelde soğuk çay içen bu dertten muzdarip.. Ayrıca iki nokta cemiyetinin başkanı (..) Hayatı genel anlamda çay ve bilgisayar ile geçer. 2004 yılından bu yana editör ve gözden geçiren olarak çalışıyor. Teknoloji alanında makale ve haber ve analizler yazdı. Hizmetlerin gerçek kullanıcıları nasıl etkilediği hakkında bilgiler ile ilgileniyor. Elbette hayatta başka şeyler yapmak için çok çalışmak gerektiğine inanıyor. Çok mu uzun oldu?