iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Resmen Tanıtıldı!

Apple'ın çiçeği burnunda telefonu iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ın özellikleri haberimizde...

Son on yılın en büyük ürün etkinliği düzenlendi ve Apple son akıllı telefon modellerini resmen ilan etti. Herkesin heyecanla beklediği ürünlerin lansmanı gerçekleşti.

Bu gecenin asıl yıldızı iPhone X olacak fakat, 2017 yılının iPhonne 7 ve iPhone 7 Plus'larının yenilenmesi için planlanmış bir sene oldu. Apple'ın cihaz yayın planını takip ettiyseniz dolayısıyla iPhone 7s ve 7s Plus olarak isimlendirilmesi daha güzel olacak. Fakat durum öyle olmadı. Bugün baktığımız telefonların adı iPhone 8 ve iPhone 8 Plus olarak açıklandı.

Şirketin birden 8 numaraya geçmesi biraz ani gibi görünsede, yeni ikilide tasarımdan çekirdek içlerine kadar değişen çeşitli yeni değişiklikler var. Geçen yılki iPhone 7 modellerini görmüş, dokunmuş veya duymuşsanız, iPhone 8 ikilisinin tam olarak neye benzediğini zaten biliyorsunuzdur. Standart 16: 9 LCD ekran ve Touch ID sensörü telefonun özellikleri arasında yer alıyor.

Görünüşe göre, iPhone 8 kardeşler şık bir cam kapak tasarım ile seleflerinden ayrılıyor. Ve tüm bunlar cihazların boyut ve ağırlıklarında küçük değişikliklerle sonuçlanıyor. Ayrıca iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde iPhone 7 ikilisinde olduğu gibi hiçbir kulaklık jakı mevcut değil.


Kameralar
iPhone 8 ve 8 Plus'ın geçen yılın modellerine göre geliştirdiği başka bir özellikte kameralar. İlk bakışta, özellikler benziyor. iPhone 8 ve 8 Plus, sırasıyla arka ve ön kameralar için 12 MP / 7 MP sensörler kullanıyor. iPhone 8 Plus'ın arka modülü, 2x yakınlaştırma özelliğine sahip olacak ikincil kamera ile donatılmış.

Bununla birlikte Apple, içinde bulunan sensörlerin yepyeni olduğunu ve bu sensörlerin görüntü kalitesini arttırdığını söylüyor. Ayrıca, yazılım tarafında da bir ton gelişme var. Örneğin, gerçek zamanlı renk optimizasyonlarını sağlayacak yeni bir "Portre Aydınlatma" modu var. Apple'ın iddia ettiğine göre, rakiplerin kamera uygulamalarında bulunan normal filtrelerden daha iyi olacak. Ancak ne yazık ki, yalnızca daha büyük Plus kardeşte mevcut olacak.

Apple, her çerçeveyi küçük parçalar halinde analiz edecek ve her birinin içerdiği içerikleri tespit edecek olan Apple'ın yeni video kodlayıcı özelliği sayesinde daha da güçlenerek video kalitesini buna göre optimize ettiğini belirtti.


Donanım

Yeni bir iPhone neredeyse daima yeni bir Apple işlemcisi anlamına geliyor ve bu yıl istisna değil. Apple A11 Bionic, Cupertino'nun ilk altı çekirdekli yongasıdır ve düşük güç performansını göz önünde bulundurarak tasarlanmış. Ancak her zamanki gibi hesaplama yoğun görevlerde de mükemmel olacaktır. Günümüzde çoğu akıllı telefon işlemcisinde olduğu gibi, bu altı çekirdeklerin tümü eşit değil. Dört adet düşük güçlü fakat pil koruyan "Mistral" çekirdekler ve "Monsoon" olarak adlandırılan iki daha güçlü çekirdek mevcut.

Depolama konusuna gelince, iki boyutta gelecek. Her iki model de 64 GB ve 256 GB versiyonlar ile satışa sunulacak.


A11 Bionic, sırasıyla 8 ve 8 Plus için 2 veya 3 GB RAM ile birlikte geliyor. Bazı Android meraklılarının düşük bulabileceği bir sayı ancak kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için neredeyse kesinlikle yeterli olacak bir sayı olan iOS ' donanım iyileştirmelerine sahip. Depolama konusuna gelince, 64 GB ve 256 GB olmak üzere iki boyutta gelecek.


Küçük iPhone 8, 64 GB depolama alanına sahip varyant için 699 $ ve 256 GB versiyonu için 849 $ fiyat etiketine sahip iken, iPhone 8 Plus, 64 GB için 799 $ ve 256 GB seçenek için 949 $ fiyat etiketine sahip olacak.

Cihazlar 15 Eylül Cuma günü ön siparişe sunulacak ve Altın, Gümüş, Uzay Gri olmak üzere üç renk seçeneği ile 22 Eylül Çarşamba tarihinde raflardaki yerini alacak.

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.