MEB E-Okul Öğretmen Girişi - Öğretmen Yönetim Erişimi Nasıl Yapılır

e-Okul Öğretmen Giriş sayfası üzerinden, velisi olunan öğrencilerin profillerine giriş yapılabilmektedir. Öğretmenler için sunulan bu giriş, öğrenci bilgilerinin öğretmen

E-okul Öğretmen girişi, öğretmenlerin öğrenciler için bilgi girişi yaptıkları alanı kapsamaktadır. Öğrencilerin eğitim yılının başladığı tarihten, diplomayı alana kadarki olan döneme ilişkin bilgileri yansıtır. Öğretmenler, e-okul yönetim bilgilendirme sistemi üzerinden girişlerini gerçekleştirdikten sonra, eğitim verdiği öğrencilerin notlarında düzenlemeler yapabilir, bilgi girişi yapabilmektedir.

e-Okul sistemi üzerinden öğretmenlerin not girişleri yapması ile, velilerin eğitim aldıkları çocuklarının notlarına da kolay ulaşmasını sağlamaktadır. Girilen bilgiler hızlı şekilde her iki taraftan da görüntülenebilmektedir. Öğrenciler, aldığı notları, öğretmenin notları girmesiyle birlikte anında görebilmektedir. Eski sisteme göre notlar sınıfta okunuyordu. Yeni sistemde ise notlar öğrenci-veli bilgilendirme platformu e-okul'da bildirim yapılıyor.

E-Okul Öğretmen Girişi Yap

e-Okul Öğretmen Şifresi Nasıl Alınır?
Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan öğretmenlerin, şifreleri eğitim kurumu tarafından kendilerine tahsis edilmektedir. Tahsis edilen yönetim bilgi sistemleri giriş şifresi ile istenildiği and e-okul üzerinden giriş gerçekleştirilebilmektedir.

Sistemde yer alan bilgiler, öğrencilere ve öğretmenlere özel tahsis edilen şifreler ile sadece kendileri görüntüleyebilecek şekilde kullanılmaktadır. Her öğrenci, kendine ait şifre ile notlarını kontrol edebilmesi nedeniyle sadece kendi notlarını görüntüleyebilecektir. Öğretmenler ise sadece velisi olduğu öğrencilerin notlarını düzenleyebilir.