Mercedes E Class 2017 Özellikleri ve Yenilikleri

Mercedes-Benz 2017 E serisi otomobillerini resmen tanıttı. E Serisinin 2017 modelllerinde sürpriz donanımlar var.

Mercedes-Benz 2017 E Serisi için yapılan tanıtımda E serisinin C ve S serisi ile benzer tasarıma sahip olması dikkat çekti. İki farklı ön tasarım seçeneğiyle birlikte sunulacak olan modelde giriş seviyesinde ve Exclusive donanım seviyesinde klasik klasik Mercedes modellerde alışık olduğumuz kaputun üzerinde Mercedes Yıldızı kendini gösterecek.

Avantgarde ve AMG Line donanım seviyelerinde de iki parçalı ve ortasında büyükçe bir Mercedes logosu bulunan ön tasarım sunulacak. Multibeam LED farlar ve samanyolu etkisi veren arka stop lambaları araçta opsiyonel olarak sunulacak.

Yenilenen E-Class’ın iç mekanı, oldukça yenilikçi bir tasarıma sahip. Burada malzeme kalitesi artış gösterirken, iç mekanın modern dizaynı S-Class’ın iç mekanını andırıyor. Ahşap kaplama olan konsolda yenilenen direksiyonun üzerinde bulunan sensörler, yatay ve dikey hareketleri algılayabiliyor.

Araçta Burmester 3D ses sistemi dahil birçok farklı opsiyon seçeneği sunulacak. Ayrıca iç mekanda 64 farklı renkte iç aydınlatma seçeneği bulunacak. Müşteriler ayrıca yeni bir Isı Konfor Paketi ve iki adet 12.3 inç ekran kullanılan dijital gösterge paneli sipariş edebilecekler.

Avrupa’da ilk etapta iki farklı motor seçeneğiyle satışa sunulacak yeni E-Class’ta E 200, dört silindirli, 2.0 litrelik 184 HP güç ve 300 Nm tork üreten benzinli bir motora sahip olacak. E 220 d ise 195 HP güç ve 400 Nm tork üreten 2.0 litrelik dört silindirli bir motor barındıracak.

İlerleyen zamanlarda model, 258 HP güç ve 620 Nm tork üreten altı silindirli dizel motorlu versiyonu E 350 d ile 333 HP güç ve 480 Nm tork üreten altı silindirli benzinli E 400 4MATIC motor seçenekleri de satışa sunulacak. 150 HP güç üreten dört silindirli dizel motor ve 183 HP- 245 HP arasında değişecek dört silindirli benzinli motor seçenekleri de ileride sunulacak.

Alman marka ayrıca ilerleyen dönemlerde E 350 e plug-in hybrid dört silindirli benzinli- elektrikli motorunu da piyasaya sürecek. 279 HP güç ve 600 Nm tork üretecek bu motorun en önemli tarafı ise tek depoyla 300 km yol gidebilecek olması…

Geçtiğimiz ay Mercedes’in paylaştığı kabin görselleri ve geçtiğimiz hafta Auto-presse’nin paylaştığı basın görselleri sayesinde otomobilin hem iç hem de dış tasarımını detaylı bir şekilde görmüştük. C ve S serilerinden izler taşıyan yeni E-Serisi, iki modelin karışımı niteliğinde. Genel yapısı itibarıyla C-Serisi’nin büyüğü şeklinde karşımıza çıkan otomobil, ön panjur ve arka tampon tasarımlarında S-Serisi’ni andırıyor. İç kısımda da yine iki farklı seriyle benzerlik taşıyan otomobildeki en büyük yenilik çift ekranlı bilgi eğlence sistemi. Farklı arayüz seçenekleriyle kişiselleştirilebilen HD çözünürlüklü bilgi ekranını, multi fonksiyonel direksiyon simidiyle de kolayca yönetmek mümkün.

Gelelim daha önce ortaya çıkmayan tek detaya, yani kaputun altına. 2017 model E-Serisi Avrupa’ya öncelikle benzin ve dizel olmak üzere iki seçenekle gelecek. 2 litre hacimli benzinli yani E200 modeli 184 beygir güç ve 300 Nm tork üretirken, 2 litre hacimli dizel yani E220d modeli ise 195 beygir güç ve 400 Nm tork üretiyor. İlerleyen dönemlerde bu iki modelin arasına E350d, E400 4MATIC ve E350e plug-in modelleri de katılacak.

Mercedes 2017 E Serisi modelleri

Mercedes 2017 E Serisi modelleri

Mercedes 2017 E Serisi modelleri

Mercedes 2017 E Serisi modelleri