Netflix Artık Türkçe!

Netflix İstanbul'da gerçekleştirdiği basın toplantısında Türkiye ile ilgili büyük hedeflerinin olduğunu açıkladı...

Kısa bir süredir ülkemizde açılan fakat Euro üzerinden fiyatlandırma, İngilizce arayüz ve Türkçe desteğinin olmamasından dolayı Netflix meraklıları geride durmaktaydı. Ancak son yapılan lasman ile Netflix resmen yüzde 100 Türkçe oldu.

Buradaki adresten, ya da netflix.com/tr şeklinde girebileceğiniz Türkçe Netflix sayfasında artık tüm içeriklere Türkçe olarak ulaşabileceksiniz. (Aynı zamanda eğer üyeliğiniz varsa ayarlardan dil seçimini gerçekleştirerek Türkçe yapabilirsiniz) Şu ana kadar birçok dizi ve filmlerine Türkçe altyazı desteğini hali hazırda getirmiş olan serviste House of Cards, Stranger Things, Narcos, The Get Down, Marvel’s Daredevil ve Jessica Jones gibi tüm dünyada fenomen olmuş Netflix dizileri; Making a Murderer, Winter on Fire ve Chef’s Table gibi ödüllü belgeseller ve Adam Sandler’ın başrolünde olduğu The Do-Over ve Ridiculous 6 gibi orijinal filmler artık Türkçe dublaj ve altyazı ile Türk izleyicilerini bekliyor olacak.

Ayrıca yerli yapımları da bünyesine katacak olan Netflix, hem yerli yapımlarımızı dünyaya duyuracak, hem de Netflix üzerinden rahatça izlenmesini sağlayacak. Bu konuda Güneşi Gördüm, Kelebeğin Rüyası, Recep İvedik 4, Düğün Dernek 1 ve 2 gibi oldukça popüler filmleri ve Leyla ile Mecnun, Suskunlar, Karadayı, Ezel, Kurt Seyit ve Şura, Diriliş Ertuğrul ve Filinta gibi dizileri içeren güçlü bir koleksiyon hazırlıyor.Netflix zamanla bu koleksiyon iyice büyüyerek Türkiye’de önemli bir noktaya gelecek.

Siz Netflix'in Türkçe olmasını bekleyenlerden misiniz?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.