Samsung Dünya'nın En Küçük 512 GB'lık SSD'sini Duyurdu!

Güney Kore'li teknoloji devi Samsung ürettiği SSD birimleriyle adından çokça söz ettiriyordu. Samsung şimdide pul büyüklüğünden 512 GB kapasitesinde SSD'sini tanıttı!

Güney Kore merkezli dev teknoloji şirketi Samsung dün akşam düzenlediği özel bir tanıtım etkinliğinde yeni SSD birimini tanıttı. Samsung'un yeni geliştirdiği yeni SSD birimi bir puldan bile küçük olmasına rağmen kendinden beklenmeyecek olan 512 GB depolama kapasitesi sunuyor.

Samsung'dan Dünya'nın En Küçük 512

Samsung'un PM971-NVMe kod adıyla ürettiği bu yeni SSD 20mm x 16 mm x 1.5 mm boyutlarında ve sadece bir gram ağırlığında. Samsung'un ufak boyutlu dev SSD'sinin okuma - yazma hızının çok yavaş olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bu durum gerçek değil. Samsung'un bu küçük SSD'si 1.5 GBps okuma hızı ve 800 MBps yazma hızı sunuyor. PM971-NVMe SSD'si 20 nanometrelik NAND yongasına üzerine kurulan bu SSD 4 GB LPDDR4 RAM'lik bir ön belleğe sahip.

Samsung'dan Dünya'nın En Küçük 512

Samsung yeni tanıttığı bu ürünü diğer ürünlerinde nasıl kullanacağını şimdilik açıklamıyor. 2016 yılının sonlarına doğru satışa çıkartaağı bu küçük SSD'nin 512 GB'lık sürümünün yanında 128 GB ve 256 GB olmak üzere kardeşleri de satışa çıkacak. Samsung'un bu ürünlerinin ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı ise bilinmiyor.