Samsung Yeni Gear VR Ülkemizde Satışa Sunuldu!

Samsung Electronics'in sanal gerçeklik gözlüğü Samsung Gear VR, geliştirilmiş modeli ile Türkiye pazarında boy gösterecek...

.Samsung Electronics, Oculus tarafından desteklenen kontrol cihazına sahip sanal gerçeklik gözlüğü yeni Gear VR'ı Türkiyed'de satışa çıkaracağını duyurdu. Yeni Gear VR ile gelen kontrol cihazı ergonomik ve yuvarlak hatlı tasarımı sayesinde tek elle rahat bir kullanım sağlamaktadır.

Gear VR'nin üzerinde yer alan Ana Ekran, Ses ve Geri tuşları sayesinde kullanıcılar ihtiyaç duyabilecekleri fonksiyonlara kolaylıkla ulaşabilecekler.

Yeni Gear VR; kapsamlı bir izleme deneyimi için 101 derece FOV'a (Görüş Alanı) sahip 42mm'lik lensler ve hareketli görüntüye bağlı olarak ortaya çıkan baş ağrısını en aza indirmek için geliştirilmiş teknolojisi ile geliyor. Kontrol cihazına sahip Gear VR dahili dönüştürücüsüyle hem mikro hemde USB Type-C destekleyecek. Gear VR kullanılmadığı zamanlarda ise kumandayı taşıyailmek için başlık üzerinde bir kayışa yer verilmiş.

İlk olarak Samsung’un mobil ve aksesuar online mağazası olan http://samsungwa.com.tr/ adresinde 12 Eylül tarihinden itibaren satışa çıkacak olan yeni Samsung Gear VR’ın tavsiye edilen satış fiyatı ise 449 TL olarak belirlendi.

Samsung Gear VR'nin en son sürümünün uyumlu olarak çalıştığı modeller arasında; Galaxy Note8, S8+, S8, S7, S7 edge, Note5, S6 edge+, S6 ve S6 edge bulunuyor.

Yeni Samsung Gear VR Teknik Özellikleri

Kontrol Cihazlı
Samsung Gear VR

Kontrol cihazı

Ölçüler / Ağırlık

207.8 x 122.5 x 98.6mm / 345g

Ölçüler / Ağırlık

108.1 x 48.1 x 38.2mm / 64.3g

Optik lens

Φ42, FOV 101º x6.25

Kontrol & Fonksiyonlar

Touchpad (Tıklanabilir), Tetik, Ana Ekran Tuşu, Geri Tuşu, Ses Tuşu

Sensörler

İvme Ölçer, Jiroskop, Mesafe Sensörü

Sensörler

İvme Ölçer, Jiroskop, Manyetik

Uyumluluk

Galaxy Note8, S8+, S8, S7, S7 edge, Note5, S6 edge+, S6, S6 edge

Pil

AAA Pil * 2ea (1000mAh, ortalama günlük 2 saatlik kullanımla 40 güne kadar dayanır)

Siz Gear VR'nin hangi özelliğini seviyorsunuz?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.