Siri Mac'e geliyor!

Apple'ın ilk olarak iPhone 4S ile hayatımıza dahil ettiği sesli asistan Siri çıktığı ilk günden itibaren çok sevilmişti. Özellikle Türkçe desteği de bulunan Siri ülkemizd

Apple'ın ilk olarak iPhone'lara eklediği sesli asistan Siri zamanla Apple Watch'a sonra da yeni nesil Apple TV'ye gelmişti. Microsoft'un Windows 10 ile birlikte sesli asistanı Cortana işletim sistemine dahil olmuştu. Microsoft'un bu hamlesinden sonra Apple için de sesli asistanı Siri'yi Mac'e getirmek için çabaladığı konuşuluyordu. Görünüşe göre Apple bu çalışmalara hız verdi. Siri Mac'e çok yakın bir sürede gelebilir.

Apple yeni OS X sisteminde Mac'lerin menü çubuğuna bir Siri kısayolu ekleyebilir. Bu kısayola tıklayarak ekranın sağ üst tarafından ortaya çıkacak olan Siri’yi kullanabilir olacaksınız. Ortaya atılan iddialara göre cihazınızı şarja taktığınızda "Hey Siri!" komutu da kullanılabilecek.

Eğer Apple her zaman bildiğimiz takvime bağlı kalırsa iOS 10 ile birkikte yeni OS X 10.12 Haziran ayında gerçekleştirilecek WWDC 16 etkinliğinde tanıtılacak ve sonbahar aylarında da Mac App Store’da ücretsiz olarak indirilebilecek.

Bakalım Apple haziran ayında ne gibi yenilikler ile bizleri şaşırtacak.