Tüvtürk Araba Muayene Randevusu Nasıl Alınır?

Tüvtürk ile araçların zorunlu trafik muayenesi yapılması için belirli yıl aralıkları ile muayene edilmesi gerekmektedir.

Tüvtürk Araç Muayene Randevu sistemi ile, internet üzerinden randevu alarak Tüvtürk'te beklemek zorunda kalmazsınız. Araçların daha güvenli hale getirilmesi adına belirli periyodlarla muayenesi zorunlu kılınmaktadır. Tüvtürk muayene istasyonları, muayene günleri içerisinde yoğun mesai yaptıkları için uzun kuyruklar oluşabilmektedir. Sıra beklemek istemeyenler ise bir gün önceden randevu alarak araç muayene işlemlerini hızlıca yapabilir. Tüvtürk Online Araç randevu Sistemi üzerinden randevuları istediğiniz ileri tarihe alabilirsiniz.

Araç Muayene Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Öncelikli olarak araç muayene istasyonuna gitmeden önce, tuvturk.com.tr adresinden randevu alınız. Tüvtürk Araç muayene randevu alma işlemlerinin nasıl yapıldığı aşağıda ayrıntılı olarak yer almaktadır. Muayene randevusu alındıktan sonra öncelikli olarak aracınıza ait bir borç olup olmadığını sorgulayın. Aracınıza ait bir trafik cezası borcu veya OGS,HGS geçiş ihlali var ise muayene işleminiz gerçekleştirilmemektedir. Aracınızın muaye yapılabilmesi için egzoz gazı emisyonu yaptırılması gerekmektedir. Bu işlemi tüvtürk istasyonlarında veya başka yerlerde yaptırabilirsiniz.

Aracınızın muayenesinin yapılabilmesi için yanınızda olması gereken belgeler bulunmaktadır:

-Ruhsat
-Trafik Sigortası
-Egzoz gazı emisyon ölçüm raporu
-Vekalet varsa vekalet durumu kontrolü

Aracınızın muayenesinde bir aksaklık çıkmaması için bazı ekipmanların mutlak bulundurulması istenmektedir. Bu ekipmanların listesi aşağıdaki gibidir. İlkyardım çantası, reflektör ve yangın tüpü olmaması sorun yaratmamaktadır.

-Üçgen reflektör (Hafif kusurlu geçer)
-İlkyardım çantası (Hafif kusurlu geçer)
-Yangın tüpü (Hafif kusurlu geçer)
-Stepne (Şart)

Aracınızı muayeneye götürmeden önce genel bakımını yaptırmanız önerilir. Örneğin lastikleriniz bitik durumdaysa muayeneden geçiş alamayabilir. Far ve lamba sorunları da yine sıkıntı yaratabilmektedir. Bu tür durumların göz önünde bulundurulması ve muayeneye ona göre gidilmesi önerilir. Bşr başka dikkat edilmesi gereken konu ise ruhsata işli olmayan modifikasyonlardır. Ruhsata işli olmayan büyük logo ve yazılar, modifiye parçalar, muayeneden geçmeyecektir.

TÜVTÜRK RANDEVU AL

Tüvtürk Araç Muayene Randevusunu internet üzerinden veya telefon ile almanız mümkündür. Yukarıda yer alan "Tüvtürk Randevu Al" butonuna bastığınız zaman otomatik olarak Tüvtürk Ücretsiz Randevu Alma Sistemi'ne aktarılacaksınız. Çıkan sayfada plaka numarası istenecektir. Borç görünmemesi halinde randevu sistemine aktarılacaksınız. Ardından randevu almak istediğiniz tarihi ve saati seçerek randevu işlemini sonlandırabilirsiniz.

Size verilen randevu saatinden yarım saat önce muayene istasyonunda olmanız önerilir. Eğer öncesinde egzoz emisyon pulu almadıysanız, erken giderek Tüvtürk istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yaptırıp sıranıze girebilirsiniz.