Yeraltı Tünelinde İlerleyecek Olan Otomobil!

Elon Musk, Boring Company'nin yeraltı tünellerinde gidecek olan vizyonel elektrikli otomobiline ilk bakışı açıklandı. Şirket yer altını kazmaya başladı...

Elon Musk'un başında olduğu Boring Company bir gün şehirlerdeki tünellerden geçebilecek bir consept aracının ilk görselleri yayınlandı.

Yeni görseller bir otomobilden daha büyük bir prototip elektrikli aracı gösterirken yolcuların oturup, ayakta durup hatta bir bisiklette bile uyanacak geniş alana sahip stilize edilmiş bir mini- otobüse benzemektedir.

Tasarım kapalı cam muhafazaları olan bir golf aracına benziyor. Nisan ayında şirket, arabaların bir yerden bir yere tırmanarak geçtiği hızlı tünel ağlarını gösteren bir video yayınladı. Buna benzer araçların, arabayı tünel bağlantısına indirgeyecek ve orada bırakacakları sıkı bir asansör kalıbına oturabileceği şekilde yollarda nasıl çalıştığını gösterdi.

Musk'un şirketi, gelecekteki trafiği azaltmak için güvenilir bir çözüm olduğunu söylediği yeraltı tünellerini zaten kazmaya başladı. Tüneller yalnızca şu an itibariyle Los Angeles'taki SpaceX'in karargahının otoparkının altından kazılıyor. Çünkü Musk, kamusal alana tünel inşa etmek için şehir izinlerine ihtiyaç duyacak.

Siz Elon Musk'un yeraltı otomobilini beğendiniz mi?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.