2016 Apple Tasarım Ödülünü Kazananlar Belli Oldu!

Apple'ın her WWDC etkinliğinde artık geleneksel olarak dağıttığı Apple Tasarım Ödülleri sahiplerini buldu. İşte 2016 yılı WWDC Apple Tasarım Ödülünü kazananlar!

Apple bilindiği gibi her WWDC konferansında kendi platformuna geliştiricileri çekmek için pek çok ayrıcalık sunuyor. Geliştiricilerin markete koydukları bu uygulamalar kullanıcılar tarafından çok beğenildiğinde ya da büyk ses getirdiğinde Apple'da bu uygulamanın yapımcılarını ödüllendiriyor. Apple'ın WWDC 2016 etkinliğinde yine yılın en iyi iOS ve macOS uygulamarı seçildi ve Apple Tasarım Ödülleri bu uygulamaların yapımcılarına verildi. Geliştiriciler bu sayede uygulama mağazasında bir takım ayrıcalıklar, kupalar ve çeşitli Apple ürünlerinin de kazananı oldu.

Apple bu sene ödüle layık olarak SQUARE ENIX'in çıktığı dönemden itibaren büyük ses getiren bulmacası aksiyonu bol olan Lara Croft Go'yu, Noodlecake Studios'un sevilen oyunu Chameleon Run'ı Apple Tasarım Ödülüne layık gördü!

Bakalım önümüzde ki senelerde geliştiriciler için çok anlamlı olan Apple Tasarım Ödüllerini Türkiye'den isimler kazanacak mı ?