Apple Artık Enerji Satacak!

Teknoloji devi Apple ürettiği teknolojik ürünlerle kullanıcıların beğenisini kazanan Apple artık enerji satacak. İşte tüm detaylar.

Teknnoloji şirketleri bilindiği gibi artık son zamanlarda çevre dostu ve yeşil enerjiye çok önem veriyor. Bu konuda her zaman duyarlılığını dile getiren Apple kendi için kurduğu güneş enerjisi çiftlikleriyle kendi enerjisini kendi karşılıyordu. Apple'ın ürettiği enerji artık kendinisine kaflasıyla yetmiş olacak ki ürettiği enerjinin fazlasını satmak için çalışmalara başladı.

Apple tarafından kurulan Apple Energy LLC ile enerji satışı yapılabilmesi için Amerika Federal Enerji Düzenleme Komisyonu'na bunun için gerekli şartlarla birlikte başvurusunu sundu. Apple'ın güneş enerjisiyle 521 MW civarında enerji üretmesi bekleniyor. Apple'ın bu enerjiyi kendi mağazalarında ve ofislerinde kullandığı belirtiliyor.

Apple'ın ürettiği bu enerjinin fazlasını satması Apple'ın şirket giderlerinin daha da düşmesine sebep olacak. Bakalım Apple'ın bu teklifi kabul görecek mi ?

sindar-okay
Şindar Okay
Tüm yazıları
Çayı seven, çay sevmeyeni anlamayan ne yazık ki işi gereği genelde soğuk çay içen bu dertten muzdarip.. Ayrıca iki nokta cemiyetinin başkanı (..) Hayatı genel anlamda çay ve bilgisayar ile geçer. 2004 yılından bu yana editör ve gözden geçiren olarak çalışıyor. Teknoloji alanında makale ve haber ve analizler yazdı. Hizmetlerin gerçek kullanıcıları nasıl etkilediği hakkında bilgiler ile ilgileniyor. Elbette hayatta başka şeyler yapmak için çok çalışmak gerektiğine inanıyor. Çok mu uzun oldu?