LinkedIn'i Microsoft 26.2 Milyar Dolara Satın Aldı!

İş dünyasında kullanıcıların kullandığı popüler sosyal ağ son zamanlarda pek çok yeniliği hizmete sunmuştu! LinkedIn bugün 26.2 milyar dolara Microsoft'a satıldı!

Teknoloji devi Microsoft bilindiği gibi pek çok alanda yeni atılımlar gerçekleştiriyor. Daha önceden de iş dünyası için kendi sosyal ağı bulunan Microsoft bu sefer LinkedIn'i 26.2 milyar dolara satın aldığını kendi web sayfası üzerinden açıkladı.

Microsoft tarafından yapılan açıklamata göre LinkedIn'in her hissesinin başına 196 dolar olmak üzere toplam 26.2 milyar dolar ödeyerek satın aldı. LinkedIn'in hali hazırda CEO'su olan Jeff Weiner'in bu satın alımın ardından da görevine devam edeceği açıklandı. Microsoft'un LinkedIn'i satın alımının bu yıl içinde tamamlanması bekleniyor.

LinkedIn'in hali hazırda 433 milyon kullanıcı sayısının bu satın alımla birlikte daha çok artması bekleniyor.

sindar-okay
Şindar Okay
Tüm yazıları
Çayı seven, çay sevmeyeni anlamayan ne yazık ki işi gereği genelde soğuk çay içen bu dertten muzdarip.. Ayrıca iki nokta cemiyetinin başkanı (..) Hayatı genel anlamda çay ve bilgisayar ile geçer. 2004 yılından bu yana editör ve gözden geçiren olarak çalışıyor. Teknoloji alanında makale ve haber ve analizler yazdı. Hizmetlerin gerçek kullanıcıları nasıl etkilediği hakkında bilgiler ile ilgileniyor. Elbette hayatta başka şeyler yapmak için çok çalışmak gerektiğine inanıyor. Çok mu uzun oldu?