Apple Otomobil Üretiyor!

Uzun zamandır Apple'ın otomobil üreteceği iddiaları yer alıyordu, şirketin "Project Titan" olarak isimlendirdiği projesine başladığı açıklandı...

Teknoloji devi Apple uzun zamandır otomotiv sektörüne girmek için çalışmalar yaptığı iddia ediliyordu. Ancak son alınan bilgiler doğrultusunda bu iddiaların gerçek olduğunun ve Bob Mansfield'ın başında yer aldığı otomobil projesinin ismi Project Titan olup olmayacağı henüz netlik kazanmadı.

Apple'ın Ürün Bütünlüğü Direktörü Steve Kenner'ın imzası altında yer alan proje yakında netlik kazanacak. Öncelikle otomotiv devleri ile paylaşımda bulunmak önemli. Steve Kenner'ın yazdığı mektupta uzun başlığı dikkat çekti ve gözlerden kaçmayan bir başka nokta ise araçlar üzerine çalışan otomotiv devlerinin Apple ile veri paylaşmadığının altını çizdi.

Bir süre önce Apple'ın Ford ve Mercedes gibi büyük firmalarla iş ortaklığına gitmek istemesi otomobil üreticilerinin gerek kendi gerekse Apple'ın veri gizliliği ilkesi yüzünden masadan kalktığı söylenmişti. Bütün bunların yanı sıra Apple başladığı işin devamı için Apple.auto ve Apple.car gibi alan isimleri ile proje sonuç verdiğinde kullanmak için rezerve etmiş.

Sizce Apple teknoloji sektöründe olduğu gibi otomotiv sektöründe başarılı olabilcek mi?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.