Apple Pay Artık Daha Çok Ülkede Kullanılacak!

Apple'ın ilk olarak iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile birlikte sunduğu Apple Pay ödeme sistemi artık çok daha fazla ülkede kullanılabilecek. İşte tüm detaylar!

Apple'ın iPhone'larımızı kullanarak ödeme yaptığımız sistemi olan Apple Pay bilindiği gibi belli başlı ülkelerde kullanılabiliyor. Kullanan kullanıcıların çok sevdiği Apple Pay artık diğer ülkelerde de kullanıma açılacak.

TechCrunch'a konuşan Apple Pay'den sorumlu kişi Jennifer Bailey, Apple'ın yenilikçi ve çok sevilen mobil ödeme sistemi Apple Pay'in Avrupa ve Asya'da pek çok ülkede kullanıma sunulacağının müjdesini vermiş oldu. Apple Pay'in yaygınlaşması için çalışmalarına hız verdiklerini söyleyen Bailey aynı zamanda Apple Pay'in geleceği ülkelerin hangi ülkeler olacağını da Apple'ın ürünlerinin kullanım oranlarının göz önüne alınacağını söyledi. Ayrıca Apple Pay'in geleceği ülkelerde bir diğer kriter olarak kredi kartı kullanım oranlarına bakılacağı söyleyen Bailey konu ile ilgili daha fazla ayrıntı vermedi.

Apple Pay'in iş ortakaları olan Amex ve Visa ile sıkı bir ortaklık içinde olan Apple'ın çok yakında Hong Kong ve İspanya'da Apple Pay'ı kullanıma açacağı biliniyor. Apple'ın Apple Pay'i kullanıma sokacağı ülkeler şimdilik bilinmese de Apple'ın Haziran Ayında düzenleyeceği WWDC etkinliğinde o ülkelerin açıklanacağı düşünülüyor.

sindar-okay
Şindar Okay
Tüm yazıları
Çayı seven, çay sevmeyeni anlamayan ne yazık ki işi gereği genelde soğuk çay içen bu dertten muzdarip.. Ayrıca iki nokta cemiyetinin başkanı (..) Hayatı genel anlamda çay ve bilgisayar ile geçer. 2004 yılından bu yana editör ve gözden geçiren olarak çalışıyor. Teknoloji alanında makale ve haber ve analizler yazdı. Hizmetlerin gerçek kullanıcıları nasıl etkilediği hakkında bilgiler ile ilgileniyor. Elbette hayatta başka şeyler yapmak için çok çalışmak gerektiğine inanıyor. Çok mu uzun oldu?