Geliştirici Hesabınız Olmadan iOS 11 Beta Nasıl Yüklenir?

Apple'ın geliştiriler için yayınladığu iOS 11 Beta'yı geliştirici hesbınız olmadan nasıl aktif edeceğiniz haberimizde...

Apple'ın geçtiğimiz günlerde WWDC 17 etkinliğinde geliştiriciler için kullanıma sunduğu iOS 11 Beta sürümünü sizlerle paylaşmıştık. Senelik üyelik ücreti ile sahip olunan geliştirici hesabı sayesinde iOS 11 Beta 1 güncellemesi direkt olarak OTA üzerinden iPhone ve iPad modellerine yükleniyordu. Peki geliştirici hesabı olmayanlar ücretsiz olarak nasıl iOS 11 Beta sürümünü kullanacaklar?

Bu rehberimizde; geliştirici hesabı olmadan iOS 11 Beta güncellemesini nasıl yükleyeceğinizi anlatıyoruz. iOS 11 Beta güncellemesini yüklemeden önce; iPhone veya iPad'inizin yedeğini almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Ayrıca güncelleme işlemine geçmeden önce şarjınızın %50'nin üstünde olması gerektiğini belirtelim.

Geliştirici hesabı olmadan iOS 11 Beta nasıl yüklenir?

1. Adım: Buradaki linke iPhone veya iPad üzerinden tıklayın.

2. Adım: Linke tıkladığınızda; iPhone/iPad, Apple Watch ve Vazgeç seçenekleri çıkacak. Burada iPhone/iPad seçeneğini seçin.

3. Adım: iPhone/iPad seçeneğini seçtikten sonra; "iOS Beta Software Profile" iPhone veya iPad'e yüklenmek istenecek. Yükle seçeneğine basın ve şifrenizi girin.

4. Adım: Profil yüklendikten sonra iPhone veya iPad yeninden başlatılacak.

5. Adım: iPhone veya iPad açıldıktan sonra Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden iOS 11 güncellemesini yükleyebilirsiniz.

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.