GM 5 Plus Nougat Güncellemesine Kavuşuyor!

General Mobile GM 5 Plus için Android 7.0 güncellemesi yolda. İşte güncellemenin ayrıntıları..

Piyasada iyi yer sahibi olan cihaz için güncelleme tarihi belli oldu. GM 5 Plus Android 7.0 güncellemesine kavuşacağı şirket tarafından açıklandı. General Mobile'ın amiral gemisi olarak öne çıkan cihazına Eylül ayının son haftasında güncelleme gelecek.

Konuya ilişkin açıklamada ise “General Mobile GM 5 Plus modeli için Android 7.0 Nougat güncellemesi Eylül ayının son haftası dağıtılmaya başlanacaktır.” sözleri yer aldı. Güncelleme ile birlikte artık kullanıcılar tek ekranda 2 farklı uygulamayı aynı anda kullanabilmenin keyfini çıkaracak.

Kullanıcıların acil durumlarla ilgili güvenliğiniz ve sağlığınız için sizin kan grubunuz, acil durumlarda aranacak olan kişiler ve kullandığınız ilaçlar görüntülenebilecek. Cihazınız kilitli bile olsa kaybettiğiniz zaman bulan kişiye acil durum çağrısı bölümüne giriş yapıp Kişiler'den sizin yakınlarınıza bilgi haber verebilir.

Cihazın ekran boyutunu kendiniz istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. İLgili ayara ulaşmak için Ayarlar bölümüne girip Ekran ve görüntü boyutu bölümüne girmeniz yeterli olacaktır. Kendi isteğinize göre yazıları büyütebilir ve küçültebilirsiniz.

Yeni güncelleme sayesinde kullandığınız uygulamadan çıkış yapmadan gelen mesajlara iletilere hızlı cevap vermeniz mümkün olacak.

Bildirim ayarlarını da istediğiniz gibi yapılandırmanız da mümkün. Tüm bildirimleri dilerseniz engelleyebilirsiniz bu sayede bildirim panelinde görüntülenmesi mümkün olmaz. Bildirimleri sessizce göster özelliğiyle cihaza bildirim geldiğinde ses çıkarmaz. Engelleme ve sessiz moda alarak bildirim ayarlarını istediğiniz gibi ayarlamanız mümkün oluyor. Güncelleme ile kullanıcılar ayarlar menüsünden daha fazla yararlanabilecek.

Nougat güncellemesiyle 109 yeni dil geldi. Artık cihazınızı istediğiniz dilde kullanmanız yeni güncelleme ile mümkün. Kendi bünyesinde yer alan dillerle birlikte yeni güncellemeyle 188 adet dil seçeneği bulunduruyor.

General Mobile GM 5 Plus modeli için Android 7.0 Nougat güncellemesini nasıl buldunuz?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.