Instagram, Snapchat Kopyası Filtre Özelliğini Aktif Etti!

Filtre özelliği nihayet tamamlandı. Instagram, Snapchat kopyası özelliği bugün kullanıcıları için aktif hale getirdii.

Sosyal ağlar kendi uygulamalarını zenginleştirmek adına zaman zaman güncelleme yapıyor. Ancak Instagram, kendini Snapchat kopyası özelliklerle zenginleştirdi. Instagram Selfie'ler için animasyonlu filtrelerin gelişini duyurdu. Bu Snapchat mercekleri benzer bir özelliktir.

Instagram, Snapchat özelliğiyle güncellendi. Snapchat üzerinde başarılı olan arttırılmış gerçeklik filtreleri aktif hale getirdi. Facebook'un bünyesinde bulunan Instagram, Snapchat'ten ilham almaya doyamadı. Sanırım bir tek sarı logosunu almadığı kaldı. Yakında Instagram logosu sarıya dönüşürse şaşırmayalım. Bu özellik zaten beklediğimiz birşeydi. Pek sürpriz olmadı..

Yeni bir yüz simgesi kamera modunda Instagram sonraki güncelleme de görünümünü yapmak ve farklı filtreler önerecek. Yeni filtreler yalnızca Stories veya Instagram Direct, Instagram özel mesajlaşma içinde yayınlar için kullanılabilecek.

Instagram filtre özelliği nasıl kullanılır?

Onları denemek için çok basit: Instagram, kamerayı açıp ekranın sağ alt kısmında küçük gülen yüz tıklayın. Orada uygun filtreyi en iyi veya kötü olanı seçin. İster video isterseniz fotoğraf kaydedin. Seçim sizin. Bu filtreleri sadece kametada değil videolarda bomerang yaparken dahi kullanabilirsiniz.

Instagram sadece Snapchat kopyası filtre özelliğini değil aynı zamanda ters videolar özelliğini de aktif etti. Tıpkı Snapchat gibi ters video çekmenize olanak sağlar.

Peki siz Instagram'ın Snapchat kopyası özelliklerini nasıl buluyorsunuz?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.