iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Bükülme Sorunun Çözümü

Apple'ın bir önceki iPhone modeli olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinde olan bükülme sorununun nasıl çözüleceğini yazımızda aktardık.

Apple'ın halen çok sevilen akıllı telefonu olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri bilindiği gibi çıktığı günden beridir bükülme sorunu yaşıyor. Apple telefonun ilk çıktığı günlerde bu iddiaları yalanlasa da sonrasında bu durumu kabullenmiş ve kullanıcıların bu durumdan kaynaklanan maduriyetlerini önlemek için çalışmalara başlamıştı.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın özellikle iPhone 6 Plus'ın bu sorunu yaşaması pek çok kullanıcıyı mağdur etmiş durumda. iPhone 6 Plus daha ince ve daha büyük yapıda olduğu için kılıfsız kullanıldığında daha kolay bükülüyor. Bu durumu kullanıcıların yaşamamaları için cihazlarını daha sert kılıflarla korumaları ve telefonlarının üzerinlerine baskı uygulamaları gerekiyor.

Son olarak Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus sahipleri eğer ki bu bükülme sorununu yaşadıysa cihazlarını Apple Store'lardan ücretsiz olarak değiştirebilecekler.