iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ın Bataryası Minicik!

Apple'ın iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ı şirketin daha önceki modellerine göre daha küçük pil ile geldi...

Apple iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, önceki iPhone modellerine göre daha ufak pillerle geliyor ve özellikle iPhone 8 Plus şimdiye kadar iPhone'da kullanılan en küçük pil ile geliyor. Elde edilen bilgiler Çin regülatörü TENAA'dan onay alan iPhone'ların bir listesi sızdırıldı.

Fakat işin tuhaf yanı ise iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ın pil süresinin önceki iPhone'lar ile aynı süreceğini ve bunun muhtemelen daha verimli Apple A11 Bionic çipten kaynaklanacağını söylemektedir.

İşte yeni ortaya çıkan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus pil boyutları:

iPhone 8 : 1821 mAh

iPhone 7 : 1960 mAh

iPhone 6S : 1715 mAh

iPhone 6 : 1810 mAh

iPhone 8 Plus : 2675 mAh

iPhone 7 Plus : 2900 mAh

iPhone 6s Plus : 2750 mAh

iPhone 6 Plus : 2915 mAh

Peki bu küçük pil boyutlarının nedeni nedir? Bu daha ince bir telefon yapmak için bir girişim mi? Daha fazla yer kaplayan yeni cam arka ve kablosuz şarj mı? Bunu tahmin edemiyoruz ancak, azaltılmış pil boyutları bir gerçek.

Listenin onayladığı bir diğer merak uyandırıcı ayrıntı, iki yeni iPhone'daki RAM miktarı. Buna göre, iPhone 8'de 2GB RAM ve iPhone 8 Plus'da 3GB RAM bulunuyor.

Bu, 4GB veya 6GB'lık RAM ile gelen en üst seviye Android telefonların RAM miktarından çok uzak ancak, Apple'ın iOS'unun, kaynakları kullanma konusunda biraz daha iyi olduğunu unutmayın.

Siz iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ın pil boyutları hakkında neler düşünüyorsunuz?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.