iPhone'da Aramada Ses Sorununun Çözümü Nasıl Yapılır ?

iPhone kullancılarıın sıklıkla şikayetçi olduğu görüşme esnasında ses sorununun çözümünün nasıl yapılacağını açıkladık. İşte tüm ayrıntılar.

Apple'ın sevilen akıllı telefonu iPhone'un kullanıcılar son zamanlarda görüşmelerde ses sorununu sıklıkla yaşar oldu. Kullanıcıların açıklamalarına göre telefon görüşmesi sırasında karşıda ki kişinin sesi ya hiç gelmiyor ya da çok az geliyor ve anlaşılmıyor. iPhone'larda sıklıkla yaşanılan bu sorunun çözümü gayet basit.

1- Görüşme öncesinde ses arttırma butonunu kullanın ve kulaklık takılı değilken erkanra zil sesi seviyenin arttırıldığına emin olun.

2- Hoparlör ızgarasının engellenip engellenmediğinden emin olun. Ekran koruyucunuz siz farkında olmasanız bile telefonunnuzun ses seviyesinin düşmesinde etkin bir rol izleyenbilir.

3- Kulaklık girişinde herhangi bir kulaklık ya da hoparlörün bağlı olmadığından emin olun. Bunu cihazınız açıkken aşağıdan çektiğiniz denetim merkezinden de kontrol edebilirsiniz.

4- Bluetooth'u devre dışı bırakın cihazınızın herhangi bir Bluetooth aygıtı ile bağlantısı olup olmadığından emin olun.

5- Görüşme esnasında telefonun ekranının kapandığından emin olun eğer kapanmıyorsa yanlışlıkla mikrofonu kapatma tuşuna dokunmuş olabilirsiniz.

6- Ayarlar - Genel - Erişebilirlik yolunu izleyin ve buradan Telefon Gürültüsü Engelleme seçeneğini devre dışı bırakın.

7- Sorunun devam etmesi halinde güç butonu ve ana ekran tuşuna 10 saniye kadar basılı tutup cihazınıza reset atın. Sorun devam ederse bir Apple Yetkili Servisi ile temas kurun.

sindar-okay
Şindar Okay
Tüm yazıları
Çayı seven, çay sevmeyeni anlamayan ne yazık ki işi gereği genelde soğuk çay içen bu dertten muzdarip.. Ayrıca iki nokta cemiyetinin başkanı (..) Hayatı genel anlamda çay ve bilgisayar ile geçer. 2004 yılından bu yana editör ve gözden geçiren olarak çalışıyor. Teknoloji alanında makale ve haber ve analizler yazdı. Hizmetlerin gerçek kullanıcıları nasıl etkilediği hakkında bilgiler ile ilgileniyor. Elbette hayatta başka şeyler yapmak için çok çalışmak gerektiğine inanıyor. Çok mu uzun oldu?