Mobil Cihazlar İçin En İyi Anti-Virüs Programı Belirlendi!

Bağımsız çalışmalar yapan Av-Test laboratuvarındaki araştırmalar mobil cihazlar için anti-virüs programını belirledi...

Av-Test 'Koruma', 'Kullanılabilirlik' ve 'Özellikler' başlıkları altında gerçkeleştirdiği araştırmada 26 tane uygulama test etti. Bu araştırmalarda gerçek zamanlı olarak kötü yazılımları tespit edebilme özelliği ve son 4 haftada bu kötü amaçlı yazılımları bütünüyle tespit edebilme başarısı ile 360 Security 'Koruma' ismi altında mükemmel bir başarı elde ederek en iyi anti-virüs uygulaması oldu. Diğer kategorilerde de yüksek puanlar elde eden uygulamanın Teknoloji Bölüm Şefi Xu Xin şunları söyledi:

"AV-TEST testlerinde elde ettiğimiz mükemmel puanlar ve evrensel anti-virüs referansı olarak kabul edilmiş olmamız bizleri mutlu etti.

Diğer kategorilerde de yüksek puanlar elde eden uygulamanın Teknoloji Bölüm Şefi Xu Xin şunları söyledi:

"AV-TEST testlerinde elde ettiğimiz mükemmel puanlar ve evrensel anti-virüs referansı olarak kabul edilmiş olmamız bizleri mutlu etti. Uygulama, gerçek zamanlı olarak büyük verileri analiz eden ve yeni kötü amaçlı yazılımların öğrenilmesi, tespiti ve bu yazılımlara karşı tepki gösterilmesine olanak tanıyan yapay zeka temeline sahip anti-virüs motoru sayesinde çok sayıda olumlu sonuç elde etmiştir"

Şefin bahsettiği anti-virüs motoru yapay zeka algoritmalarını da içerisinde barındıran QVM yani Qihoo Destek Vektö Makinesi olarak bilinen tescillenmiş ve yeni virüs türlerini tespit edebilen bir teknolojidir.

Dünyada genelinde 450 milyondan fazla insan tarafından kullanılan bu uygulama hepsi bir arada sunulan bir çok paket ile gelmekte. Güvenlik açısından iyi bir başarı yakaladıgı halde uygulamanın kendisi ile beraber gelen Boost ve Clean(Temizlik) gibi araçların cihazın işletim sistemine ters düşen davranışlarda bulunma ihtimalleri muhtemel.

Peki siz mobil cihazlara anti-virüs programını kullandınız mı?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.