Nokia'nın Amiral Gemisi Nokia 9 Geliyor!

Nokia'nın amiral gemisi telefon modeli Nokia 9 kısa süre içinde bizlerle olacak...

Nokia'nın kısa süre içinde amiral gemisi telefonunu tanıtması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde Nokia 9 birçok sızıntı ile karşımızda oldu. Telefonda ayrıca Snapdragon 835 ve 4GB RAM içerdiği Geekbench testinde bulunmakta. Şimdi ise Nokia 9'un Federal İletişim Komisyonu'ndan (FCC)onayı aldığı ortaya çıktı. Alınan bu sertifika ile Nokia 9'un gelişin daha yakın olduğunu düşünüyoruz.

"TA-1004" olarak adlandırılan Nokia'nın akıllı telefonu FCC listesinde teknik özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi bulunmaması ile beraber telefonun hem GSM hemde CDMA şebekelerini desteklediğini ve Bluetooth 4.2 veNFC özellikli olduğunu bildirmekte. Aynı zamanda cihazın 151<5 x 73,7 mm ölçülerinde olduğuda görülmektedir.

Daha önceki spekülasyonlar Nokia 9'un 5.3 inç Quad HD ekrana ve dahili depolama alanının 64 GB'a sahip olduğunu ortaya koydu. Ayrıca bir çift 13 megapiksel arka kamera ile birlikte gelmesi bekleniyor. Ayrıca 6 GB RAM modeli de gelebilir. Spekülasyonlar ayrıca, Nokia 9'un IP68 sertifikalı suya ve tozuma dayanıklı kasaya sahip olacağını söylüyor.

Söylentilere göre, akıllı telefonun piyasaya sunulmasıyla birlikte 699 dolarlık bir ücretlendirme söz konusu olacak. Nokia'nın amiral gemisi telefonu, bu yılın üçüncü çeyreğinde başlayacak.


Siz Nokia 9'un hangi özelliğini sevdiniz?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.