Snapdragon 845 Hakkında İlk Bilgiler Sızdırıldı!

Qualcomm’un yeni yonga seti Snapdragon 845 hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı. Snapdragon 845'e sahip olacak ilk telefon haberimizde...

Birkaç gün önce Snapdragon 845 yongasetinin Qualcomm'un bir sonraki yüksek segmentte yer alacak işlemcisi olacağını gösteren raporlar elde yayınlanmıştı.

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus bu yıl raflarda ilk yer alan Snapdragon 835 yonga setine sahip telefonlar oldu. Ancak önümüzdeki sene Samsung'dan önce LG büyük bir hamle yaparak LG G7 modelinde Snapdragon 845 yonga setini kullanarak ilk 845 yonga setine sahip telefon unvanını alacak.

LinkedIn'de dün keşfedilen bir Qualcomm Kıdemli Personel Mühendisi profiline göre, yonga üreticisi Zippy X20 modem ve Snapdragon 845 yonga seti üzerinde çalışıyor.

Zippy X20 modem LTE Cat.18'i ​​destekliyor. Yani bu da 1.2 Gbps kadar hızlı indirme hızına sahip olabileceği anlamına geliyor. 10nm FinFET prosesi üzerine kurulan Snapdragon 845 ve 2x20MHz taşıyıcı agregasyonunun kullanımı sayesinde, yükleme hızı 150Mbps kadar olacak. Qualcomm X20'nin 5G ile tasarlandığını ve modemin 5G teknolojisini kullanımını ilerletmesine yardımcı olması bekleniyor.


Sizce Snapdragon 845 ilk sahibi kim olacak?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.