Periscope'ta Yayınlanan Cinsel İlişki Yayının da İki Kişi Tutuklandı!

Pericope'de 5 Eylül'de yayınlanan Azerii isimli kullanıcının baygın halde bulunun kadınla yaşadığı ilişkiyi yayınlamasından sonra soruşturma açıldı iki kişi tutuklandı..

Twitter'ın sahibi olduğu canlı yayın uygulaması Periscope geçtiğimiz Eylül ayında iğren ötesi bir yayın yaptılar. Baygın halde bir kadınla ilşkiye giren Azerii isimli bir kullanıcı vieoyu yayınladığı andan itibaren yetkili lurumlara ihbar edildi. Anadolu cumhuriyet başsavcılığı şüphelinin gebzede olduğunu belirtti. Soruşturmayı Gebze'ye aktardı.

Sonrasında yayının kesin İstanbul’un Maltepe ilçesinden yapıldığını belirlenmesi üzerine dosyayı tekrar devralan Anadolu Cumhuriyet Başsvcılığı, yaptığı geniş çaplı araştırmaların ardından şüpheli isimleri tespit etti. İlişkiye giren kişinin 30 yaşında E.A., görüntüyü kaydeden kişinin 25 yaşındaki polis memuru N.O.K. ve mağdur olan kadının 34 yaşındaki G.K. olduğu belirtildi.

Emniyete gönderilen kadın, E.A.’nın eski sevgilisi olduğunu ve olay günü Bostancı’da buluştuklarını söyledi. Yanında N.O.K. isimli bir arkadaşı daha olduğunu söyleyen G.K., "Daha sonra E.A.'nın evine gidip üçümüz alkol aldık. Bir süre sonra ben uyuyakaldım. Sabah kalktığımda salonda çırılçıplak uyandım. E.A.'ya aramızda bir şey olup olmadığını sorduğumda, 'Oldu. Kendin istedin hatırlamıyor musun' dedi. Daha sonra evden ayrıldım. Olay akşamı kameraya çekildiğimi hatırlamıyorum. Fark etsem kesinlikle kabul etmezdim. Videoda benimle birlikte olan kişi E.A., videodan gelen seslerdeki kişi ise N.O.K.'dır" şeklinde açıklamada bulundu.

Emniyet dairesinde alınan ifadelerin ardından iki şüpheli, Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirildi ve buradaki savcılık, "Nitelikli cinsel saldırı", "Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "Özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etme" suçlarının işlenmesi sebebiyle iki kişi hakkında tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilmesine karar verdi. Mahkemeye çıkarılan iki kişi, hakimin kararıyla tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.