PewDiePie Twitch'e Geçiş Yapıyor!

Dünya'nın en çok takipçisine sahip olan Viogger'ı YouTube'u bırakıyor...

Bir YouTube videosunda PewDiePie, Twitch şovuna çok önceden başlamaya karar verdiğini belirtiyor. Bu durumda zamanlama tesadüf olabilir. YouTube'a olan bağılılığı yıllarca iyi sonuç verdi ancak ana gelir kaynağını kesmek için sadece bir politika değişikliği kararı yetiyor.

Diyelim ki YouTube yıldızı PewDiePie, diğer adıyla Felix Kjellberg'siniz. YouTube'un yeni reklam politikasından sonra size zarar verebilecek reklamlarla başınız karşı karşıyasınız. Para akışını nasıl devam ettirirsiniz? Dikkatinizin bir kısmını Twitch'e kaydırarak. PewDiePie, her Pazar saat 11:00'de yayın yapan haftalık bir Twitch gösterisi olan Best Club'ı başlattı.

Ne olursa olsun, YouTube'un bu durumdan memnun olmayacağı kesin. PewDiePie'ın YouTube'dan uzaklaşarak rakip bir hizmete geçmesi YouTube için hiç iyi değil. Bu sadece potansiyel bir gelir kaybını olarak kalmaz, aynı zamanda YouTube'da canlı yayın yapan diğer kişilerin de bunu yapabileceğini gösterir.

YouTube'un canlı yayınları teknik açıdan sağlam olsa da, yalnızca abone amaçlı gösterimler gibi Twitch tarzı kanallara sahip değil. YouTube Gaming gibi uygulamalar olsa da bu yayıncılar için yeterli değil.

Siz PewDiePie'in bu kararı hakkında ne düşnüyorsunuz?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.