Samsung Galaxy S8 İçin Çalışmalar Başladı!

Samsung'un yeni akıllı telefonu Galaxy S8 için yazılımı için çalışmalar yapılıyor...

Samsung'un geçtiğimiz günlerde patlama sorunu yaşadığı telefonu Galaxy Note 7'de hepinizin bilidiği üzere yaptığı maddi zararlar bir tarafa manevi zararları göz önüne alırsak birde diğer kullancılarının güvenini kaybetmesi cabası oldu. Ancak şirket bu kötü günleri Galaxy S8 modeli ile unutturmaya kararlı bir şekilde çalışmalara devam ediyor.

Samsung'un yazılım mühendisleri iş başındalar. Galaxy Note 7'nin üretimini tamamen durduran Samsung gelecek yıl Mart ayında tanıtımını yapmayı düşündüğü Galaxy S8 için yazılım çalışmaları için kolları sıvadı.

İddialara göre yazılım Güney Kore, ABD, Çin, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve Polonya gibi ülkelerde pazarlara inşa edilmekte.
Samsung, Galaxy Note 7 fiyaskosundan sonra Galaxy S8 tanıtım tarihini daha erkene alınmasından söz ediliyor. Telefonun MWC 2017 öncesi yani şubat ayının sonunda tanıtılacağı iddia ediliyor.

Alınan bilgilere göre ise, Samsung Galaxy S8 iki versiyon olarak gelecek. Birincisi 2560 x 1440 piksel çözünürlükte 5.1 inçlik kavisli ekranına sahip olacak. Diğeri ise 3840 x 2160 piksel çözünürlükte (4K) desteği ve 5.5-inç panel ile gelecek. Galaxy S8 pazarlara göre Samsung'un kendi Exynos 8895 yongaseti veya 10nm süreci ile üretilmiş Qualcomm Snapdragon 830 özelliği ile bekleniyor.

Siz Galaxy S8'in özelliklerini nasıl buldunuz?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.