Samsung'un Yepyeni Uygulaması Wemogee Yayında!

Samsung'un empji tutkunları için geliştirmiş olduğu yeni Wemogee uygulaması Google Play Store'daki yerini aldı...

Son zamanlarda insanların kendini ifade etmek için sıkça kullandığı emojiler oldukça popüler bir durumda. Uzun uzun yazılar yazmak yerine ruh halini ifade etmek için emoji kullanmak birçok kişinin hoşuna gitmekte. Samsung'un İtalyan birimi Emojileri sadece zamandan tasarruf etmekten çok fazla birşey olarak görmekte.

Samsung'un geliştimiş olduğu Wemogee isimli uygulama emojiyi; bozukluğu olan insanlara yardımcı olurken insanlara yardımcı bir araç olarak kullanılması amaçlanıyor. Konuşma ve dil anlama sorumluluğu altında beyin bölgeleri hasarlı olduğu zaman; konuşma, okuma ve yazma konusunda sorunlar yaşanmakta.

Konuşma terapisti Francesca Polini ile birlikte geliştirilen Wemogee, bu durumdan etkilenen için Samsung ile bir çözüm geliştirdi. Wemogee, ile bu durumdan etkilenen kullanıcılara emoji şeklinde 140 ortak kelime ve önceden çevrilmiş cümleler sunuluyor.

Uygulama, İtalya'da bir süredir beta test ediliyordu. Ancak şimdi Google Play Store'dan ücretsiz olarak indirilebilir durumda. Uygulamanın iOS sürümü üzerinde de çalışıyor ancak belirli bir çıkış tarihi verilmedi.

Siz Samsung'un Wemogee isimli uygulamasını kullanışlı buldunuz mu?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.