Snapdragon 830 Sızdırıldı!

Qualcomm Snapdragon 830 MSM8998 model numarasına sahip olan işlemci Hindistan'ın ithalat ve ihracat sitesi olan Zauba'da yerini aldı...

Qualcomm mobil çip üretiminde popüler üreticiler arasındaki yerini alan şirketlerden bitanesi oldu. Neredeyse bütün amiral gemisi akıllı telefonlarda bu işlemciye yer veriliyor. Şimdiye kadar Snapdragon 821 işlemcisi ile çalışan şirket Qualcomm MSM8998 model numaralı Snapdragon 830 yonga setini geliştirmek için üzerinde çalışmalar yapmaya devam etmekte.

Qualcomm yeni çipini test etmeye başladı MSM8998numaralı çip Hindistan'ın en iyi ithalat ve ihracat sitesi olan Zauba'da listedeki yerini aldı. BD'en Hindistan'a gönderilen Snapdragon 830 yonga seti 4GB LPDDR4X RAM ve 64GB dahili depoala alanı özelliklerine sahip olan modelin içerisine monte etmiş.

Son alınan bilgilere göre Qualcomm MSM8998 model numarasına sahip snapdragon 830'un Snapdragon 835 olarak isimlendirimesi iddi ediliyor. Henüz net olarak bilinmesede Samsung Galaxy S8 modelinde Snapdragon 830 işlemcisinin kullanacağı yönünde haberleri sizlerle paylaşmıştık. Qualcomm'dan Hindistan'a sevk edilen her çip ve prototip cihazın değeri 1,541 dolar olarak belirlenmiş. Şirket, 12 Eylül ve 6 Ekim arasında 80 tane yeni işlemcisi ile prototip telefonu Hindistan’a sevk etmiş olacak.

Siz Snapdragon 830'un özelliklerini nasıl buluyorsunuz?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.