Snapdragon 835'in Özellikleri Resmen Açıklandı!

Qualcomm'un Snapdragon 835 çipi tanıtıldı. İşte Snapdragon 835 ile gelen yeni etkileyici özellikler..

Windows 10'lu ARM PC'ler Qualcomm Snapdragon 835 ile yeni bir başlangıç yapıyor. Qualcomm'un Snapdragon 835, güçlü özelliklere sahip küçük bir yonga ile eşsiz iyileştirmeler akıllı telefonlara gelecek. Süper ince telefonlar PC'ler kadar hızlı olacak, LTE veri aktarımları kablolu bir internet bağlantısından daha hızlı olması bekleniyor. Samsung Galaxy S8 gibi üst düzey telefonlarda yeni sekiz çekirdekli Snapdragon 835 çipini kullanması bekleniyor.

Akıllı telefonları artık daha ince olacak. Telefonlar zaten inceldikçe inceliyor ama fakat Snapdragon 835 ile daha da incelecek. Snapdragon 820'den yüzde 35 daha küçük pile sahip olup daha az yer kaplayacak dolayısıyla telefonlar da bu durumdan etkilenecek.

Daha uzun pil ömrü!

Qualcomm'daki Snapdragon teknolojisi genel olarak ekran çözünürlüğü ve grafik işleme gücü genel pil ömrünü etkilemektedir. Yeni çiple birlikte 4K videolar da daha uzun süre oynatılabilecek. Genel olarak önceki modele göre 2.5 saat daha fazla pil ömrü sağlayacak.

Daha iyi VR ve 4K oyun!

Google'un Daydream gibi VR cihazları 4K video işleyebilen Snapdragon 820'deki GPU'dan yaklaşık olarak yüzde 25 daha hızlı entegre olacaktır. Adreno grafik işlemcisiyle birlikte daha iyi performans gösterecek.

Daha hızlı veri aktarımları!

Akıllı telefonlardaki LTE veri aktarımlarını daha hızlı yapmayı amaçlayan Snapdragon 835'e entegre edilen yeni X16 modemi ile 1 Gbps'ye saniyede ulaşılabiliyor. Çip aynı zamanda iki kat daha hızlı Bluetooth 4.2'den daha geniş bir yelpazeye sahip. Bluetooth 5'i ilk destekleyecek olan çip bu sayede veri aktarımını 400 metreye kadar olan cihazlara bile hızlı bir şekilde ulaştıracak.

Qualcomm'un 4.6Gbps'ye kadar hızlandırabileceğini söylediği ortaya çıkan 802.11ad Wi-Fi'yi de destekleyecek. Teorik olarak, 802,11ad Wi-Fi hızı, bugün mevcut en hızlı Wi-Fi teknolojisinin iki katından daha hızlı olan 60Ghz veri aktarmaları ile 7Gbps'ye kadar çıkmış olacak.

Daha hızlı sarj!
Akıllı telefonlar Snapdragon 835 ile birlikte Hızlı Yük 4 olarak adlandırılan yeni bir özellikle beş dakika şarj ederek beş saat çalışma gösterecebilecek. Fakat hızlı sarj etme özelliği bu cihazın tasarımına bağlı olarak değişmesi de Qualcomm tarafından söylenen bir durum dolayısıyla Snapdragon 835 ile birlikte kullanıcılar daha fazla zaman kazanmış olacak.

Daha iyi özçekimler!
Kameralar artık akıllı telefonlarla güçlenen bu özellik ile birlikte 4K video çekebilecek. Snapdragon 835'li mobil cihazlar 32 megapiksel ve 16 megapiksel iki adet kameraya sahip olabilecek. Qualcomm'un yeni yongasıyla birlikte akıllı telefonlarda daha iyi etkileyici kameralar görmemiz mümkün olabilir.

Qualcomm'un yeni üst düzey işlemcisi olan Snapdragon 835'in yeniliklerini nasıl buldunuz?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.