Spotify Hard Diskin Ömrünü Yiyor!

Çevirimiçi müzik dinleme uygulaması olan Spotify yaşanan yazılımsal sorundan dolayı hard diskin ömrünü kısaltıyor...

Müzik dinleme ve arşiv yapma alışkanlığımızı değiştiren uygulamalardan birtanesi olan Spotify, kullanıcılarına daha sade ve kullanışlı bir arayüzü sunmak için zaman içerisinde güncellemeler sunarak yeni özelliklere sahip olmuştu. Fakat bu güncellemeler esnasında bir sorunun olduğu ortaya çıktı. Spotify topluluğunda ve çeşitli forumlarda dile getirilen şikayetlere göre; Spotify uygulaması bazı durumlarda 40 saniyede bir yaklaşık 10 GB veri yazıyor.

Uygulamayı silip yeniden yükleyen kullanıcılar ise 17 dakikalık kullanımda Spotify'ın 1 GB veri yazdığını dile getirdiler. Hatta bazı kullanıcılar ise SSD'de Spotify'ın 100 GB'ın üzerinde yer kapladığını bile söylediler.

Diğer şikeyetlerin yanında ön plana çıkan 40 saniye gibi kısa bir sürede 10 GB verinin yazılması, HDD ve SSD'nin ömrünü net bir şekilde kısaltacağını söyleyebiliriz. Müzik dinlerken sabit diskin ömrünün kısalması sorunu çok geçmeden düzeltildi.

Spotify bunun farkında olduğunu toplulukta açıkladıktan sonra; Spotify 1.0.42 güncellemesini yayınladı. Spotify kullanıcılarının uygulamanın Windows veya macOS sürümlerini güncellemesini şiddetle tavsiye ediyoruz. Eğer bu süreçte daha güncel bir sürüm yayınlamış ise yine en güncel sürümü kullanabilirsiniz.

Sizce yeni güncelleme ile hata giderilecek mi?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.