Toyota Boston Dynamics'i Satın Alacak!

Japon otomotiv devi Toyota Google'ın elinden çıkartmak istediğni Boston Dynamics'e talip olmak için hazırlıklara başladı. İşte bu dev satım hakkında tüm detaylar!

Boston Dynamics bilinidği gibi tanıttığı yapay zekaya sahip robotlarla ve çalışanlarının onlara olan sert müdahalesiyle uzun süre gündemde kalmıştı. Pek çok kesim tarafından eleştirilen Google'ın 2013 yılında satın aldığı Boston Dynamics'in Japon otomotiv devi Toyota'ya satılacağı ortaya atıldı.

Google'ın yeni şirket yapılanması Alphabet'in kuruluşuna kadar Google Boston Dynamics'e sıcak bakıyordu. Ancak Google ve Google'ın sahip olduğu diğer şirketler Alphabet adı altında birleşmişti. Bunun ardından Google Boston Dynamics'i gözünden çıkarttı. Google'ın bu satışı gerçekleştirmeyi düşünmesinin altında yatan sebebin Boston Dynamics'in tanınan uzun sürenin ardından ortaya pazarlanabilir bir ürün sunamaması olarak gösterilmişti.

Google'ın bu hamlesinin ardından Boston Dynamics'in yeni sahibinin kim olacağı gerçekten merak konusuydu. Gelen son haberlere göre Boston Dynamics'i satın almak için Toyota ciddi görüşmeler halinde. Toyota'nın Boston Dynamics'i ne amaçla satın alacağı şimdilik belirsizliğini korusa da Toyota'nın Boston Dynamics'i satın almasının altında yatan sebebin Toyota araçlarının tam otomatik olarak robotlar tarafından üretilmesi istendiği gösteriliyor.

Gelen son haberler ayrıca Toyota'nın bu satın alımın son aşamasında olduğunu ve çok yakında diğer detaylarında kesinleşeceği iddia ediliyor.