Toyota Boston Dynamics'i Satın Alacak!

Japon otomotiv devi Toyota Google'ın elinden çıkartmak istediğni Boston Dynamics'e talip olmak için hazırlıklara başladı. İşte bu dev satım hakkında tüm detaylar!

Boston Dynamics bilinidği gibi tanıttığı yapay zekaya sahip robotlarla ve çalışanlarının onlara olan sert müdahalesiyle uzun süre gündemde kalmıştı. Pek çok kesim tarafından eleştirilen Google'ın 2013 yılında satın aldığı Boston Dynamics'in Japon otomotiv devi Toyota'ya satılacağı ortaya atıldı.

Google'ın yeni şirket yapılanması Alphabet'in kuruluşuna kadar Google Boston Dynamics'e sıcak bakıyordu. Ancak Google ve Google'ın sahip olduğu diğer şirketler Alphabet adı altında birleşmişti. Bunun ardından Google Boston Dynamics'i gözünden çıkarttı. Google'ın bu satışı gerçekleştirmeyi düşünmesinin altında yatan sebebin Boston Dynamics'in tanınan uzun sürenin ardından ortaya pazarlanabilir bir ürün sunamaması olarak gösterilmişti.

Google'ın bu hamlesinin ardından Boston Dynamics'in yeni sahibinin kim olacağı gerçekten merak konusuydu. Gelen son haberlere göre Boston Dynamics'i satın almak için Toyota ciddi görüşmeler halinde. Toyota'nın Boston Dynamics'i ne amaçla satın alacağı şimdilik belirsizliğini korusa da Toyota'nın Boston Dynamics'i satın almasının altında yatan sebebin Toyota araçlarının tam otomatik olarak robotlar tarafından üretilmesi istendiği gösteriliyor.

Gelen son haberler ayrıca Toyota'nın bu satın alımın son aşamasında olduğunu ve çok yakında diğer detaylarında kesinleşeceği iddia ediliyor.

sindar-okay
Şindar Okay
Tüm yazıları
Çayı seven, çay sevmeyeni anlamayan ne yazık ki işi gereği genelde soğuk çay içen bu dertten muzdarip.. Ayrıca iki nokta cemiyetinin başkanı (..) Hayatı genel anlamda çay ve bilgisayar ile geçer. 2004 yılından bu yana editör ve gözden geçiren olarak çalışıyor. Teknoloji alanında makale ve haber ve analizler yazdı. Hizmetlerin gerçek kullanıcıları nasıl etkilediği hakkında bilgiler ile ilgileniyor. Elbette hayatta başka şeyler yapmak için çok çalışmak gerektiğine inanıyor. Çok mu uzun oldu?