Vestel, Toshiba'yı Satın Alma Yolunda!

Vestel, Toshiba'yı satın almak için görüşmelere başladdığını açıkladı. Vestel'in açıklaması haberimizde...

Son zamanlarda Vestel'in Toshiba'yı satın alacağına yönelik iddialar ortaya çıktı. Vestel bugün yapmış oldu açıklama ile iddiaları doğruladı.
Vestel yapmış olduğu açıklamada; Toshiba Corporation'ın TV birimini satın almak için görüşmelere başladığını söyledi. Vestel'in KAP'a yapmış olduğu açıklamanın ardından şirketin global markalarını lisanslama/satın alma yolu ile uluslararası pazardaki konumunu sağlamlaştırma ve geliştirme açısından Toshiba'nın TV birimi Toshiba Visual Solutions Corporation'ı satın alacağı yer alıyordu.
satın alacağı yer alıyor.

KAP'a yapılan bu açıklamada, görüşmenin akıbetinin henüz belli olmadığı için sözleşme imzalanana kadar kamuoyu ile detaylı bir bilgi paylaşılmayacağı yer alıyor.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, Toshiba satın alımı ile ilgili; “Geçtiğimiz aylarda Toshiba ile marka lisans anlaşması imzaladığımızı ve Manisa Vestel City’de ürettiğimiz Toshiba markalı TV’lerin Avrupa pazarında satış, pazarlama ve tedarik zinciri gibi faaliyetlerinden sorumlu olduğumuzu sizlere duyurmuştuk. Vestel olarak büyüme stratejilerimiz doğrultusunda fırsatları gözlemleyip değerlendirmeye devam ediyoruz” dedi.

1 Eylül 2016'da imzalanan lisans anlaşmasına göre 5 yıl boyunca Toshiba markası altında televizyon üretimini ve satış pazarlaması, dağıtım haklarının Vestel'e ait olduğunu sizlerle paylaşalım.

Sizce Vestel Toshiba'nın TV birimini satın alıp uluslararası pazarlardaki yerini sağlamlaştıracak mı?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.