WhatsApp'ın Yeni Özelliği Selfie Severleri Mutlu Edecek!

WhatsApp ile fotoğraf çekmek daha zevkli bir hal alacak. İşte Detaylar...

2014 yılındaa Facebook tarafından 21 milyar dolara satın alınan mesajlaşma uygulaması WhatsApp 1,2 milyar üyesinin eğlenmesi için birçok yenilik sunuyor. Uygulamanın çeviri sayfasında Gece Modu kelimesi için bir istek yer almakta.

Bu özellik, gece gözlerinizi yormayacak bir kullanıcı arayüzü oluşturmak için beyaz arka plandaki siyah metni tersine çeviren Gece Modu özelliği değil. Bu daha farklı birşey. WhatsApp'ın yeni özelliği sayesinde gece gözlerinizi zorlamayacak bir kullanıcı arayüzü oluşturmak için beyaz arka plandaki siyah metni tersine çeviren Gece Modu değil. WhatsApp'ın Gece Modu, düşük ışık koşullarında çekilen fotoğrafların kalitesini artırmak için kamera kullanıcı arayüzü ile beraber çalışıyor. Bir yeni düğme ile görüntülü arama özelliği eklenir.

Çeviri isteği iPhone için yapılmıştı, bu da, muhtemelen Gece Modunun iOS'ta ilk olarak görüneceğine ve ardından uygulamanın Android sürümüne geçeceğimiz anlamına gelebilir.

WhatsApp kamera arayüzü, bugüne kadar çıkan bir mesajlaşma uygulamasına göre oldukça basit. Video filtrelerinden yoksun olan özellik, yakınlaştırma ve uzaklaştırma seçeneği sunuyor. LED flaşını etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için bir anahtar ve arka kameradan ön kameraya geçme özelliği var. Ancak Gece Modu gerçek bir özellik haline gelirse, WhatsApp mevcut ışık miktarından bağımsız olarak fotoğraf çekmeyi seven kişiler tarafından talep edilebilir.

Siz WhatsApp'ın yeni özelliğini beğendiniz mi?

dilay-kaya
Dilay Kaya
Tüm yazıları
Yakın bir zamanda Teknoce ailesine katılmış olan Dilay, burada yazdıklarını geniş bir kitleye duyurmak için çabalıyor.