WWDC 2016 Etkinliğine Geri Sayım Başladı!

Apple'ın her Haziran ayında düzenlediği WWDC etkinliğinin bu yıl düzenlenecek olanına çok az süre kaldı. Peki Apple WWDC 2016 etkinliğinde ne tanıtacak ? İşte detaylar!

Apple'ın yanlışlıkla ya da bilerek kendi kişisel asistanı olan Siri aracılığıyla belli olan WWDC 2016 konferansının ne zaman düzenleneceği belli olmuştu. Haziran ayının içinde olduğumuz şu günlerde Apple'ın Dünya Geliştiriciler Konferansı 2016 için geri sayım başladı. Apple'ın 13 Haizranda başlayacak olan WWDC 2016 etkinliği için basın mensuplarına davetiyeler gönderilmeye başlandı bile. Türkiye saatinde 20.00'da başlayacak olan WWDC 2016 etkinliği San Francisco'da bulunan Bill Graham Civic Oditoryumu'nda gerçekleştirecek.

Apple bilindiği gibi her WWDC etkinliğinde ürünlerinin yeni yazılımlarını tanıtıyordu. WWDC 2016 etkinliğinde yeni OS X, iOS X, watchOS ve tvOS'un yeni sürümleri tanıtılacak. Apple'ın sevilen ve gelişmiş kişisel asistanı olan Siri'nin Mac bilgisayarlara geleceği ve Apple Music'in tasarımının sil baştan değiştirileceği konuşuluyor. Apple'ın ayrıca bu etkinlikte Amazın Echo ve Google Home'a alternatif olarak geliştirildiği iddia edilen içinde sadece Siri'nin olduğu bir hoparlörde tanıtılabilir. Apple'ın bu etkinliğinin canlı anlatımını Teknoce sitesinden bulabileceksiniz.