Yeni iPhone'da Çift Kamera Olmayabilir!

Apple'ın Eylül ayında tanıtacağı yeni iPhone modelinde uzun süredir çift kamera olacağı konuşuluyordu. Ancak gelen son iddialara göre böyle bir şey olmayabilir!

Apple'ın iPhone modelleri kullanııcılar tarafından çok seviliyor. Apple'ın genelde Eylül ayında tanıttığı yeni iPhome modelleri daha çıkmadan haklarında pek çok haber yapılıyor ve çıkmasına çok yakın bir süre kala yeni iPhone'ların tüm özellikleri biliniyor.

Apple'ın yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelinde çift kamera kullancağı iddia edilmişti. Daha sonradan gelen haberlerde ise sadece iPhone 7 Plus modelinde çift kamera kullanacağı iddia edilmişti. Ancak gelen son iddialara göre Apple iPhone 7 serisinde hiç çift kamera kullanmayabilir.

Apple'ın telefonlarında ilk defa kullanacağı çift kamera teknolojisini bazı teknik sorunlar nedeniyle iptal ediliği ve dolayısıyla Apple'ın bu teknolojiyi "şimdilik" yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde kullanmayacağı ortaya atıldı. Apple'ın çift kamera teknolojisi yerine iPhone 6Ste kullanılan kameranın çok daha büyüğünü ve daha iyisini kullanacak.

Apple'ın bu durumu iPhone'da daha iyi kamera bekleyen pek çok kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratabilir. Ancak Apple bu durumu gelecek yıllarda duyuracağı iPhone 7S ya da iPhone 8 modelinde ortadan kaldıracak.

sindar-okay
Şindar Okay
Tüm yazıları
Çayı seven, çay sevmeyeni anlamayan ne yazık ki işi gereği genelde soğuk çay içen bu dertten muzdarip.. Ayrıca iki nokta cemiyetinin başkanı (..) Hayatı genel anlamda çay ve bilgisayar ile geçer. 2004 yılından bu yana editör ve gözden geçiren olarak çalışıyor. Teknoloji alanında makale ve haber ve analizler yazdı. Hizmetlerin gerçek kullanıcıları nasıl etkilediği hakkında bilgiler ile ilgileniyor. Elbette hayatta başka şeyler yapmak için çok çalışmak gerektiğine inanıyor. Çok mu uzun oldu?